رئیس مایکروسافت از سونی برای توافق بر سر بازی های Call of Duty دعوت کرد


برد اسمیترئیس مایکروسافت روز گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی برای دفاع از جایگاه ردموند در قرارداد پر حاشیه با اکتیویژن بلیزارد شرکت کرد. این قرارداد با انتقاد شدید سونی و نهادهای نظارتی در اروپا و آمریکا مواجه شده است. منتقدان بر این باورند که خرید Activision توسط مایکروسافت باعث سرکوب رقابت خواهد شد.

بر اساس نوشته تام وارن برد اسمیت در توییتر گفت که در حال حاضر 58 بازی مایکروسافت برای پلی استیشن موجود است، اما سونی تنها دو بازی خود را برای ایکس باکس منتشر کرده است. اسمیت گفت که اگر این معامله بسته شود، مایکروسافت بازی‌های Call of Duty را از سونی و سایر شرکت‌ها حذف نخواهد کرد.

برد اسمیت در کنفرانس دیروز با اشاره به تعداد بازی های انحصاری مایکروسافت و سونی گفت: سونی 286 بازی انحصاری دارد و تعداد بازی های انحصاری مایکروسافت روی ایکس باکس تنها 59 بازی است. چیزی که اغلب می بینید یک چند پلتفرم است. استراتژی مایکروسافت حتی قبل از این معامله. ما معتقدیم که آینده حتی چند پلتفرم تر از گذشته خواهد بود.”

برد اسمیت همچنین گفت: «سونی می‌تواند تمام انرژی خود را صرف تلاش برای جلوگیری از بسته شدن قرارداد کند… یا می‌تواند با ما به توافق برسد و توافق‌نامه‌ای امضا کند که به نگرانی‌هایش، به‌ویژه دسترسی آینده به Call of Duty، رسیدگی کند. ” »

دیروز مایکروسافت قراردادی 10 ساله با نینتندو و انویدیا امضا کرد و معتقد است که امضای این قراردادها برای جلب رضایت نهادهای نظارتی کافی است. مایکروسافت قبل از کریسمس به سونی یک قرارداد 10 ساله پیشنهاد داده بود، اما این شرکت پاسخی نداد. گفته می شود مذاکرات محرمانه ای بین مایکروسافت و سونی در جریان است.