دیدگاه مدیر عامل مایکروسافت در مورد دستیارهای صوتی: همه آنها بسیار احمق هستند


دستیارهای صوتی هوشمند در حوالی سال 2014، زمانی که مایکروسافت سرویس کورتانا را به جنگ با سیری فرستاد، خبرها بود. ایده فرمان دادن به تلفن از طریق مکالمه در ابتدا هیجان انگیز بود، اما تحقیقات بیشتر نشان داد که دستیارهای صوتی آنطور که انتظار می رفت عمل نمی کنند.

اکنون که ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی در حال محبوبیت هستند، آیا ما شاهد پیشرفت چشمگیری در دستیارهای صوتی خواهیم بود؟

Windows Central می گوید Amazon Alexa، یکی از محبوب ترین دستیارهای صوتی، یک پروژه شکست خورده است. همچنین بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که تصمیم مایکروسافت برای کنار گذاشتن دستیار صوتی کورتانا تصمیم درستی بوده است.

آمازون دستیار الکسا را ​​با هدف سهولت در خرید آنلاین برای کاربران طراحی کرد، اما با گذشت زمان، الکسا به ویژگی های بیشتری مانند سازگاری با دستگاه های خانه هوشمند مجهز شد. با وجود نوآوری های الکسا، این دستیار صوتی هوشمند برای آمازون بسیار گران است.

گفته می شود آمازون در اولین دور اخراج تعداد زیادی از افرادی که روی دستیار صوتی کار می کردند اخراج کرد.

ساتیا نادلامدیر عامل مایکروسافت در مصاحبه ای جدید علیه دستیارهای صوتی هوشمند موضع گرفته است: “همه آنها مثل یک سنگ خنگ بودند. فرقی نمی کند به کورتانا یا الکسا، دستیار گوگل و سیری اشاره کنید. همه این خدمات بی فایده هستند. ما داشتیم. محصولی که قرار بود یک فروم جدید برای اطلاعات زیاد باشد، اما در نهایت کار نکرد.”

مدت ها پس از اینکه تمرکز مایکروسافت از کورتانا دور شد، سیستم های مبتنی بر هوش مصنوعی مانند ChatGPT و Bing Chat در مرکز توجه قرار گرفتند. مایکروسافت به هوش مصنوعی اهمیت زیادی می دهد و احتمالاً در اواخر ماه مارس این فناوری را به نرم افزارهای بیشتری تزریق خواهد کرد. حتی گفته می شود که ویندوز 12 نیز با تمرکز بر هوش مصنوعی عرضه خواهد شد.

آدام چیریکی از سازندگان سیری می گوید دستیارهای صوتی احتمالاً به لطف هوش مصنوعی عملکرد بهتری خواهند داشت. او می گوید ما شاهد رنسانس دستیارهای صوتی هوشمند خواهیم بود.