دیدار محرمانه تیم کوک با سناتورهای آمریکایی؛ تلاش اپل برای حفظ قدرت در اپ استور


به گزارش بلومبرگ به نقل از منابع آگاه، مدیرعامل اپل برای برگزاری نشستی محرمانه با قانونگذاران ارشد حزب جمهوری خواه در پایتخت آمریکا به سر می برد. گفته می شود که اپل به دنبال ایجاد روابط گسترده تر با حزب جمهوری خواه است زیرا اوایل سال آینده کنترل مجلس نمایندگان ایالات متحده را به دست می گیرد.

منابع آگاه که به دلیل محرمانه بودن اطلاعات نخواستند نام خود را فاش کنند، می گویند تیم کوک قرار است با جیم جردن (نماینده جمهوریخواه اوهایو) دارل عیسی (نماینده جمهوری خواه کالیفرنیا) و کتی مک موریس راجرز (نماینده جمهوری خواه واشنگتن) برای بازدید.

قانونگذاران ایالات متحده در حال تدوین چندین قانون هستند که در صورت تصویب، می تواند سیاست های اپ استور را تغییر دهد. در حال حاضر، پنج لایحه مختلف دو حزبی روی میز نمایندگان ایالات متحده وجود دارد. تیم کوک احتمالا در دیدار با نمایندگان جمهوری خواه تلاش خواهد کرد تا وضعیت را به نفع اپل تغییر دهد.

رسانه ها می گویند که جیم جردن و کتی مک موریس راجرز در سال آینده زمانی که حزب جمهوری خواه کنترل مجلس نمایندگان آمریکا را در دست بگیرد، ریاست کمیته عالی نظارت بر غول های فناوری را بر عهده خواهند داشت.

گفته می شود که دیدارهای تیم کوک با نمایندگان آمریکا از هفته ها قبل برنامه ریزی شده و مربوط به جنگ بوده است الون ماسک در برابر اپل راه اندازی نشده است. البته ممکن است در این جلسات از تیم کوک سوالاتی در مورد توییتر پرسیده شود.

اپل با سخت گیری های بیشتری از سوی قانونگذاران محافظه کار ایالات متحده دست و پنجه نرم می کند. تعدادی از جمهوری خواهان از ایلان ماسک حمایت می کنند. ماسک که اکنون رهبر و مالک توییتر است، روز دوشنبه در چندین توییت به اپل حمله کرد. به گفته ماسک، اپل تا حد زیادی تبلیغات در توییتر را متوقف کرده و تهدید کرده است که سرویس این شبکه اجتماعی را در اپ استور متوقف خواهد کرد.

مقالات مرتبط:

ایلان ماسک می گوید اپل به دلیل حمایتش از آزادی بیان، علیه توییتر موضع گرفت. در همین حال، منتقدان ماسک می‌گویند که طرح او برای کاهش محدودیت‌های توییتر منجر به افزایش سخنان نفرت‌انگیز، توهین‌ها و پیام‌های تهدیدآمیز در این پلتفرم خواهد شد.

جیم جردن قبلاً علناً گفته بود که از ماسک حمایت می کند. او هر چند وقت یک بار پیامی را منتشر می کند که بر حمایت از سیاست های مدیریت ایلان ماسک تمرکز دارد.

MacRumors می نویسد که تیم کوک، علاوه بر اعضای ارشد حزب جمهوری خواه، با جان کورنین (سناتور جمهوریخواه تگزاس)، مارتین هاینریش (سناتور دموکرات نیومکزیکو) و برایان شاتز (سناتور دموکرات هاوایی) در مورد قوانین مربوط به فروشگاه App و ساخت دستگاه در چین جلسه می گذارد.

اپل به درخواست های رسانه ها برای شفاف سازی در مورد جلسات تیم کوک پاسخ نداده است.