دو کوون پس از سقوط 40 میلیارد دلاری استیبل کوین Terra در مونته نگرو دستگیر شد


در کیفرخواست مربوط به پرونده کوون گفته می شود که او سرمایه گذاران و مشتریان را با اظهارات نادرست و گمراه کننده در مورد فناوری و محصولات Terra فریب داده است.

به گزارش بلومبرگ، دادستان های فدرال اعلام کرده اند کوون او برای رسیدگی به اتهامات علیه خود به آمریکا بازگردانده می شود. کوون او همچنین از سپتامبر سال گذشته در کره جنوبی تحت تعقیب بوده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ماه گذشته شکایت مدنی خود را علیه Terraform Labs و کوون مطرح کرده بود و مدیر اجرایی این شرکت برای سازماندهی یک کلاهبرداری چند میلیارد دلاری در اوراق بهادار دارایی های رمزنگاری شده از جمله استیبل کوین الگوریتمی و سایر اوراق بهادار مربوط به دارایی های رمزنگاری شده شارژ شد.

کووناستیبل کوین TerraUSD که ارزش آن همیشه با دلار آمریکا 1 به 1 بوده است، به عنوان جایگزینی پایدار برای ارزهای دیجیتال ناپایدار معرفی شده بود، اما ارزش این ارز دیجیتال و همچنین توکن لونا در ماه مه با کاهش شدید روبرو شد. سال گذشته و میلیاردها دلار دارایی از دست رفت. سرمایه گذاران را به باد داد.

پس از سقوط 40 میلیارد دلاری بنیاد Terra، کل بازار ارزهای دیجیتال نیز دچار افت قابل توجهی شد و ارزش بازار استیبل کوین TerraUSD و توکن لونا چند روز پس از این حادثه به طور کامل ناپدید شد.

گرفتن کوون این در حالی است که مقامات ایالات متحده پس از چندین رویداد بزرگ که به سرمایه گذاری های عمومی آسیب رسانده است، به دنبال سرکوب کلاهبرداران رمزارز هستند.