دوچرخه برقی تاتامل با طراحی تاشو با الهام از فیلم Transformers معرفی شد


رویداد CES 2023 میزبان محصولات جالب و عجیب بسیاری بوده است. در این نمایشگاه شرکت ژاپنی ایکوما از دوچرخه برقی خود با نام تاتامل رونمایی کرد; محصولی با الهام از سری فیلم های محبوب Transformers و مهم ترین ویژگی آن قابلیت تا شدن است.

ایکوما نمونه ای از دوچرخه برقی تاتامل را به نمایش گذاشته است. یکی از اولین ویژگی های این محصول که نظر شما را به خود جلب می کند، پانل چوبی کناری و تاشو بودن آن است. هنگامی که تا می شود، چرخ های تاتامل مانند میله های دسته دوچرخه در کنار دوچرخه قرار می گیرند.

شایان ذکر است که بنیانگذاران ایکوما هستند تاکامیتسو ایکوما و تاکوما اوگاتا آنها قبلا در شرکتی به نام تاکارا تامی کار می کردند. این شرکت اکشن فیگورهای Transformers را در ژاپن تولید می کند.

Tatamel همچنین امکان شارژ سایر وسایل الکترونیکی را فراهم می کند. قابلیتی که می تواند در مواقع اضطراری بسیار مفید باشد. پنل های جانبی قابل تعویض این محصول می تواند چوبی، فلزی یا خورشیدی باشد. اوگاتا می گوید طراحی دوچرخه عمدتاً ساده است، بنابراین تقریباً هر پانل مربعی شکل را می توان روی رینگ های آن قرار داد. این محصول دارای صفحه نمایش ال سی دی نیز می باشد و طبق گفته سازنده، از پنل های کناری آن حتی می توان به عنوان میز کار موقت نیز استفاده کرد.

محصولات لاست مایل طی سال های گذشته محبوبیت زیادی در بین کاربران به دست آورده اند، اما جذابیت آن ها هرگز به سطح یک بازار نرسیده است. شرکت اسکیت‌برد الکتریکی Boosted نیز قبل از تعطیل شدن در سال 2020 به یکی از محبوب‌ترین اینفلوئنسرها تبدیل شد. OneWheel، یک تخته تک چرخ برقی، از فراخوانی محصولات خود امتناع می‌کند، حتی در حالی که کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده درخواست فراخوان محصولاتش را داده است. شرکت برد که در زمینه اجاره اسکوتر برقی فعالیت می کند نیز در سال گذشته با کاهش ارزش سهام مواجه شد. بر اساس گزارش Spherical Insights، صنعت دوچرخه برقی می تواند نسبت به محصولات ذکر شده از جمله اسکوتر برقی و اسکیت برد انعطاف پذیرتر باشد و طبق پیش بینی ها ارزش بازار آن تا سال 2030 به 52 میلیارد دلار خواهد رسید.