دولت برزیل صدها دستگاه آیفون را در فروشگاه‌های آجر و ملات توقیف کرد. اپل: به فروش خود ادامه خواهیم داد


به گزارش 9to5Mac، وزارت دادگستری برزیل چند ماه پیش اعلام کرد که فروش آیفون به دلیل عدم رعایت قوانین محلی این کشور توسط اپل متوقف می شود. حتی پس از میلیون ها دلار جریمه، اپل همچنان گوشی های خود را بدون شارژر در برزیل می فروشد. در نتیجه، آژانس حمایت از مصرف کننده برزیل شروع به توقیف آیفون هایی کرده است که هنوز در فروشگاه های خرده فروشی موجود هستند.

به طور دقیق تر، گفته می شود که ناظر بازار برزیل “صدها آیفون را در فروشگاه های خرده فروشی مختلف در برازیلیا توقیف کرده است.” برازیلیا پایتخت برزیل است. آژانس حمایت از مصرف کننده برزیل به شدت در تلاش است تا اپل را مجبور کند از قوانین محلی پیروی کند تا آیفون های دارای شارژر در دسترس مشتریان قرار گیرند.

رسانه‌های محلی برزیل می‌گویند آیفون‌ها نه تنها از فروشگاه‌های مختلف، بلکه از فروشگاه‌های رسمی اپل نیز کشف و ضبط شده‌اند. دولت برزیل به صراحت دستور داده است که تمامی آیفون هایی که در جعبه خود شارژر ندارند از بازار جمع آوری شوند. از زمان رونمایی از آیفون 12، اپل گوشی های خود را بدون شارژر به فروش می رساند. آیفون 11 در ابتدا دارای شارژر بود، اما پس از رونمایی از آیفون 12، جعبه این گوشی نیز به روز شد و شارژر از آن خارج شد.

پس از توقیف آیفون در برزیل، شعبه اپل در این کشور از دولت درخواست کرد که تا زمان اعلام تصمیم نهایی دادگاه تجدیدنظر، فروش آن ادامه یابد. اپل به رسانه های تکنوبلاگ گفته است که با وجود اقدامات دولت برزیل، به فروش گوشی های خود در این کشور ادامه خواهد داد.

مقالات مرتبط:

دیگو کامارا آلوزقاضی برزیلی که به اپل اجازه داد تا زمان اعلام تصمیم دادگاه به فروش آیفون ادامه دهد، معتقد است که شرکت کوپرتینویی هیچ قانونی را نقض نکرده است. قاضی می گوید آژانس حمایت از مصرف کننده برزیل “از قدرت خود سوء استفاده می کند.” اپل می گوید مطمئن است که در دادگاه پیروز خواهد شد.

علیرغم اینکه اپل می گوید از موفقیت در دادگاه مطمئن است، اقدام اخیر این شرکت چیز دیگری را نشان می دهد. مدل جدید ستاپ باکس اپل تی وی کابل شارژ در جعبه ندارد اما در برزیل با کابل USB-C عرضه می شود.