دوربین داخل ون های آمازون همه چیز را ضبط می کند، حتی راننده که ریش خود را می خاراند


طبق گزارش Gizmodo، آمازون، غول تجارت الکترونیک آمریکایی، نظارت تمام وقت بر کارمندان خود، به ویژه رانندگانی که کالاها را به مشتریان تحویل می دهند، دارد. یکی از راننده‌های آمازون می‌گوید ون‌های تحویل‌دهنده از دوربین و سیستم هوش مصنوعی Netradyne برای نظارت بر همه چیز استفاده می‌کنند، از بستن کمربند ایمنی گرفته تا برداشتن دست‌هایشان از روی فرمان برای خراشیدن صورتشان.

یکی از رانندگان آمازون ویدئویی را در شبکه اجتماعی تیک توک منتشر کرد تا نحوه نظارت بر حرکات راننده در داخل وانت های تحویل را توضیح دهد. این ویدیو مدت کوتاهی پس از انتشار در فضای مجازی منتشر شد. چندین دوربین نمای داخلی کابین و یک دوربین نمای جلو را ضبط می کنند. رانندگان باید از محدودیت سرعت پیروی کنند و اجازه ندارند بیش از 6 مایل در ساعت (9.65 کیلومتر در ساعت) سریعتر از این محدودیت حرکت کنند.

رانندگان آمازون اگر می خواهند قهوه بنوشند باید کمربند ایمنی خود را ببندند و ماشین خود را پارک کنند. همچنین هنگام رانندگی نمی توانید به کنسول مرکزی خودرو دست بزنید. زیرا از دیدگاه آمازون، این کار باعث پرت شدن حواس راننده می شود.

دوربین 360 درجه آمازون زیر آینه خودرو قرار گرفته و همه چیز را در مسیر ثبت می کند. دوربین جلو بررسی می کند که ون تحویل تحویل چقدر به ماشین جلویی نزدیک است. همچنین راننده باید با دیدن تابلوهای ایست خودرو را «کاملاً» متوقف کند. در غیر این صورت آمازون او را جریمه خواهد کرد.

گزارشی در سال 2021 بیان کرد که هرگونه اشتباهی که رانندگان آمازون مرتکب می شوند مستقیماً بر پرداخت آنها تأثیر می گذارد. برخی از خطاها مانند عدم توجه به علائم ایست تا 10 برابر بیشتر بر حقوق راننده تأثیر می گذارد. آمازون می گوید سیستم هوش مصنوعی Netradyne نمی تواند صدا را ضبط کند یا ویدیوی زنده را پخش کند.

راننده آمازون در ویدئوی خود می گوید که تقریبا همه رانندگان این شرکت از سیستم نتراداین متنفرند. می گوید یکی از راننده ها دستش را به سمت صورتش گذاشته تا ریشش را بتراشد. اما دوربین داخل وانت این عمل را به عنوان صحبت با تلفن همراه تشخیص داد.

آمازون در بیانیه ای اعلام کرد که سیستم داخلی ون ها با هدف اطمینان از ایمنی پیاده سازی شده است. به گفته این شرکت، از زمان استفاده از دوربین، میزان تصادف وانت ها 35 درصد کاهش یافته و در عین حال میزان حواس پرتی راننده و عبور از تابلوهای ایست کاهش یافته است.