دوربین آیفون 15 اپل از «سنسور پیشرفته جدید سونی» با قابلیت جذب نور بیشتر استفاده خواهد کرد.


نشریه معتبر Nikkei در گزارشی اختصاصی می نویسد که آیفون 15 اپل قرار است به جدیدترین و پیشرفته ترین حسگرهای تصویربرداری سونی مجهز شود. گفته می شود سنسورهای مورد بحث سونی در مقایسه با سنسورهای استاندارد، سیگنال اشباع پیکسلی را دو برابر می کند. با افزایش سیگنال اشباع، پیکسل نور بیشتری جذب کرده و با مشکلاتی مانند نوردهی کم (Uنوردهی بیش از حد) و نوردهی بیش از حد (بیش از حد).

به گفته منابع آگاه، سنسور پیشرفته سونی حتی در صحنه هایی که شامل نورپردازی شدید در پس زمینه است، قادر خواهد بود جزئیات چهره افراد را با دقت بالایی ثبت کند.

در معماری حسگر تصویر سونی، فتودیودها و ترانزیستورها در لایه های جداگانه قرار می گیرند تا بتوان از فتودیودهای بیشتری استفاده کرد. مشخص نیست که آیا تمام گوشی های سری آیفون 15 از سنسور جدید سونی استفاده خواهند کرد یا اینکه اپل این سنسور را منحصر به مدل های پرو نگه خواهد داشت.

مقالات مرتبط:

به گزارش MacRumors، شایعات تایید نشده می گویند که اپل در نسل جدید آیفون ها تفاوت بین مدل های استاندارد و مدل های پرو را بیش از پیش ایجاد خواهد کرد تا کاربران انگیزه بیشتری برای خرید آیفون های پرو داشته باشند. برخلاف آیفون‌های استاندارد، آیفون‌های پرو با پردازنده A17، پورت USB-C سریع‌تر، رم بیشتر و دوربین تله‌فوتو به‌طور قابل توجهی بهبود یافته عرضه می‌شوند.

گفته می شود اپل در حال کار بر روی یک لنز تله فوتو با مکانیزم پریسکوپی است. استفاده از این لنز توانایی آیفون های پرو نسل جدید را برای بزرگنمایی بدون افت کیفیت ( زوم تا 10 برابر) تا حد زیادی بهبود می بخشد. سنسور تصویر جدید سونی که در مقاله Nikkei به آن اشاره شد، احتمالاً در دوربین اصلی پشت لنز واید قرار می گیرد.