ده ها هزار کاربر یوتیوب FIFA 23 را با جام جهانی اشتباه گرفتند


ده ها هزار ویتنامی با هدف تماشای جام جهانی 2022 قطر وارد یوتیوب شدند. اما بدون اینکه متوجه شوند شروع به تماشای بازی ویدیویی فیفا 23 کردند. Wccftech به نقل از وب سایت ویتنامی VNExpress می نویسد که این موضوع توسط چندین نفر که این جریان را تماشا کرده اند تأیید شده است. در یک نمونه، یک کانال یوتیوب ظاهراً یک مسابقه فیفا 23 بین آلمان و ژاپن را پخش کرد و تنظیمات زمان بازی را تغییر داد تا مسابقه 90 دقیقه طول بکشد.

تعدادی از تماشاگران پس از مدتی متوجه شدند که در حال تماشای بازی FIFA 23 هستند. به همین دلیل در قسمت نظرات پست یوتیوب به بقیه کاربران هشدار دادند. با این حال، بسیاری از کاربران یوتیوب، به ویژه آنهایی که در تلفن همراه هستند، هرگز بخش نظرات را نمی خوانند. گمان می رود صاحب کانال مذکور با فریب کاربران ویتنامی درآمد زیادی به دست آورده است.

مقالات مرتبط:

این اولین بار نیست که کاربران آنلاین بازی را با یک ویدیو واقعی اشتباه می گیرند. اوایل سال جاری، بلومبرگ در گزارشی اعلام کرد که سودجویان بازی های ویدیویی آنها ARMA 3 را به عنوان ویدیوهای واقعی از جنگ در اوکراین منتشر کردند.

در سال های اخیر، توسعه بازی های ویدیویی فوق العاده بوده است و اکثر بازی های امروزی به سطح مطلوبی از واقع گرایی رسیده اند.

FIFA 23 جدیدترین بازی فوتبال EA Sports است و برای پلتفرم های مختلف در دسترس است. در ابتدای سال جاری اعلام شد که قرارداد الکترونیک آرتز با فدراسیون بین المللی فوتبال به پایان رسیده است و این شرکت قصد دارد به سمت توسعه بازی EA Sports FC برود.