دهقانی فیروزآبادی از معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان جدید خبر داد


روح الله دهقانی فیروزآبادی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اقتصاد دانش بنیان را موضوعی خطیر و رسالت ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دانست. وی با اشاره به 8 هزار و 500 شرکت دانش بنیان در حوزه های مختلف، با تاکید بر اینکه چاره ای جز حرکت به سمت شرکت های دانش بنیان نیست، خاطرنشان کرد: افق ما در سال 1404 ایجاد 20 هزار موسسه و شرکت دانش بنیان و در سال گذشته نزدیک به 6 هزار و 300 شرکت دانش بنیان است. شرکت هایی که داشتیم، یعنی در 11 سال 6500 شرکت دانش بنیان تشکیل شده بود.

گزارش کردن سیتنا، وی در ادامه از رشد 100 درصدی شرکت های دانش بنیان در سال گذشته نسبت به 1400 شرکت خبر داد و با اشاره به برنامه های معاونت شرکت های دانش بنیان گفت: برنامه جدی در معاونت علمی و علمی وجود دارد. فناوری و آن برنامه توسعه شرکت های دانش بنیان جدید است و برای این منظور معافیت های مالیاتی برای شرکت های نوپا، کمک در اخذ پروژه ها و بازارها و … برای تشویق اهالی صنعت و در نهایت منجر به ایجاد یک شرکتی که در این فرآیند به سرمایه گذاری بخش دولتی نیاز دارد.

به گفته وی ایجاد یک شرکت 3 تا 5 سال زمان می برد: مشکل کشور تولید نیست، بلکه مشکل اصلی کشور ما بهره وری است و کافی است شرکت های دانش بنیان به عنوان صاحبان بهره وری وارد این موضوع شوند. راه حل ها.”

دهقانی فیروزآبادی در این دیدار پنج ماموریت ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را حمایت از توسعه اندیشه در اتاق های فکر، حمایت از توسعه علم ممتاز در بستر دانشگاه ها، حمایت از توسعه فناوری در بستر دانشگاه ها عنوان کرد. شرکت های دانش بنیان، توسعه اقتصاد دانش بنیان در بستر بنگاه های بزرگ و توسعه کارآفرینی در مراکز رشد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور همچنین از ارائه اینترنت ویژه به شرکت های دانش بنیان فعال خبر داد و گفت: همه چیز برای اجرا آماده است و مرکز ملی فضای مجازی، شورای عالی فضای مجازی، هیات دولت و سایر مراجع متولی و پشتیبان این طرح هستند.

وی در ادامه با اعلام اینکه این معاونت یکی از پیشنهاد دهندگان ارائه اینترنت ویژه و حرفه ای بوده است، گفت: در این زمینه با وزیر ارتباطات نیز دیدارهایی داشته ایم تا بتوانیم حداقل در تهران و استان های بزرگ مراکز هم آفرینی و نوآوری داشته باشیم. تا علاقمندان بتوانند به صورت حرفه ای از یک شبکه ارتباطی قوی استفاده کنند.

آنچه دهقانی فیروزآبادی اینترنت خاص و حرفه ای می داند اینترنت طبقاتی است که کارشناسان، جامعه شناسان، فعالان اینترنتی و کسب و کارها بارها با آن مخالفت کرده اند.