دلایل عدم شناسایی سیم کارت در آیفون


عدم شناسایی سیم کارت باعث می شود گوشی شما عملکرد مهم خود را از دست بدهد و این مشکل مهمی است که باید برطرف شود. اگر آیفون شما از شبکه تلفن همراه قطع شده باشد، دیگر قادر به دریافت تماس و دسترسی به اینترنت نخواهید بود.

اگر گوشی اپل شما چنین مشکلی پیدا کرد و سیم کارت را شناسایی نکرد، ممکن است به دلیل آسیب دیدن قطعات داخل گوشی یا ناسازگاری کوچک باشد. البته اگر این مشکل دلایل سخت افزاری دارد، باید از متخصص تعمیر گوشی اپل کمک بگیرید. در این مقاله به دلایل عدم شناسایی سیم کارت در آیفون می پردازیم; پس با ما همراه باشید

دلایل شناسایی نشدن سیم کارت در آیفون

با دریافت پیامی تحت عنوان نصب سیم کارت در گوشی یا مشاهده نقاط سیگنال حامل با عبارت No SIM یا Searching متوجه خواهید شد که سیم کارت در آیفون شناسایی نمی شود. بیشتر اوقات این مشکل به دلیل قرار ندادن صحیح سیم کارت شما است، اما عدم شناسایی سیم کارت در آیفون می تواند به دلایل مختلفی از جمله:

  • سیم کارت فرسوده یا آسیب دیده
  • نصب اشتباه سیم کارت
  • نصب بدافزار
  • گوشی ویروسی میشه
  • ضربه زدن به سیم کارت اشتباه و ایجاد اختلال در آن
  • مشکلات سخت افزاری آیفون
  • تنظیم نادرست شبکه ارتباطی
  • عدم ثبت قانونی سیم کارت آیفون
  • استفاده از برنامه های مسدود کننده

راه های رفع مشکل عدم شناسایی سیم کارت در آیفون

مشکلاتی که مربوط به عدم شناسایی سیم کارت در گوشی است با راه حل های زیر قابل حل است.

گوشی را ریستارت کنید

در مرحله اول به شما پیشنهاد می کنیم گوشی اپل خود را روشن و خاموش کنید. 30 ثانیه صبر کنید و سپس گوشی خود را ریستارت کنید. گاهی با این کار مشکل خوانده نشدن سیم کارت در آیفون حل می شود.

آپدیت سیستم عامل iOS

برای اینکه با مشکل عدم شناسایی سیم کارت در آیفون مواجه نشوید، از آپدیت بودن سیستم عامل گوشی اپل مطمئن شوید. به همین دلیل به بخش تنظیمات و عمومی بروید

گزینه Software Update را انتخاب کنید.

در این صورت در صورت وجود آپدیت با انتخاب گزینه Download and Install می توانید آپدیت را برای گوشی خود دانلود و سپس نصب کنید. بعد از آپدیت سیستم عامل iOS گوشی شما خاموش و روشن می شود و احتمالا مشکل عدم شناسایی سیم کارت یا پیغام No SIM آیفون حل خواهد شد.

سیم کارت را به درستی نصب کنید

یکی از راه حل های ساده برای حل این مشکل، اطمینان از نصب صحیح سیم کارت در گوشی است. گاهی اوقات کاربران به دلایلی سیم کارت خود را از گوشی خارج می کنند و دوباره فراموش می کنند که سیم کارت را وارد کنند و به همین دلیل با پیام No Sim مواجه می شوند.

برای اطمینان از نصب صحیح سیم کارت، سینی یا شیار سیم کارت گوشی را با استفاده از سوزن مناسب گوشی باز کرده و سیم کارت داخل آن را مشاهده و بررسی کنید.

حذف و نصب مجدد سیم کارت در آیفون

حذف و نصب مجدد سیم کارت در آیفون

برداشتن و نصب مجدد سیم کارت در گوشی گاهی اوقات مشکل عدم شناسایی سیم کارت را حل می کند. می توانید سینی سیم کارت را جدا کرده و سیم کارت خود را به طور کامل از آن جدا کنید. بعد از انجام این کار سینی را با پنبه و کمی الکل تمیز کنید و دوباره سیم کارت را داخل سینی قرار دهید و در آیفون قرار دهید.

از سالم بودن سیم کارت اطمینان حاصل کنید

برای اطمینان از سالم بودن سیم کارت، آن را از گوشی خارج کرده و در گوشی دیگری نصب کنید. اگر سیم کارت شما در گوشی دیگری کار نمی کند، خراب است و نیاز به تعمیر دارد، اما اگر کار کرد و شبکه آن شناسایی شد، گوشی خود را تعمیر کنید.

از حالت هواپیما استفاده کنید

یکی دیگر از راه های حل مشکل عدم شناسایی سیم کارت در آیفون استفاده از حالت پرواز است. می توانید ویژگی حالت هواپیما را برای 30 ثانیه فعال و سپس غیرفعال کنید. در واقع با این کار سیگنال ها را به دستگاه خود هدایت می کنید.

تنظیمات شبکه را به تنظیمات اولیه برگردانید

اگر روش های قبلی مشکل شما را حل نکرد، تنظیمات شبکه گوشی را ریست کنید. با انجام این کار معمولا مشکل شناسایی نشدن سیم کارت در گوشی اپل برطرف می شود. برای بازنشانی تنظیمات گوشی خود به قسمت Settings رفته و سپس در قسمت General گزینه Reset را انتخاب کنید.

پس از این کار گزینه Reset Network Settings را انتخاب کنید که آبی است. در این مرحله یک پنجره کشویی ظاهر می شود که باید با بازنشانی تنظیمات شبکه گوشی خود موافقت کنید. پس از انجام تمامی این مراحل، گوشی خود را ریستارت کرده و عملکرد سیم کارت خود را بررسی کنید.

حرف پایانی

در این مقاله به دلایل عدم شناسایی سیم کارت در آیفون و راهکارهای رفع این مشکل پرداختیم. اگر مشکل شما حل نشد، می توانید با نماینده اپل آیدی تماس بگیرید. شما همچنین می توانید برای خرید اپل آیدی از وب سایت اپل ID24 اقدام کنید و مطمئن باشید که از خرید خود پشیمان نخواهید شد.

/ انتهای گزارش

این مقاله تنها جنبه تبلیغاتی دارد و تیرازیس فایل هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با آن نمی پذیرد.