دفتر رئیس جمهور: موضوع بازگرداندن اینترنت به شرایط عادی در کارگروه اقتصاد دیجیتال بررسی شود


بیش از پنج ماه از محدودیت های جدید اینترنت کشور می گذرد و پس از انتقادات و درخواست های مکرر اصناف، فعالان، کارشناسان و کارشناسان مبنی بر بازگشت اینترنت به حالت عادی، سرانجام امروز رئیس کمیسیون اقتصاد دیجیتال مجلس، پیامی را منتشر کرد. تصویر نامه ای از دفتر ریاست جمهوری توسط ابراهیم رئیسی رئیس دفتر نوشته و امضا شده است.

این نامه خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در پاسخ به نامه ای است که مجتبی توانگر، نماینده و رئیس کمیسیون اقتصاد دیجیتال مجلس در نامه ای به ابراهیم رئیسی خواستار رفع محدودیت ها و بازگشت اینترنت به اینترنت شده است. روال قبلی آن : «بازگرداندن اینترنت به شرایط عادی و دسترسی مردم به اینترنت رایگان اقدامی ضروری و ضروری است».

در متن نامه ریاست جمهوری به زارع پور در تاریخ 27 بهمن لزوم بازگشت اینترنت به شرایط عادی و دسترسی مردم به اینترنت رایگان به عنوان موضوعی برای بررسی در کارگروه اقتصاد دیجیتال کشور مطرح شده است.

در این نامه و در دستور ریاست جمهوری با اشاره به احضار نامه مجتبی توانگر، دستور رسیدگی به این موضوع صادر شده است: با نظر رئیس جمهور محترم رسیدگی، پیگیری و پیگیری لازم است. موضوع را توسط کارگروه اقتصاد دیجیتال اعلام کنید.” نتیجه باشد.”