در 14 آوریل، ناسا اسامی فضانوردان آرتمیس 2 را اعلام خواهد کرد


در کمتر از یک ماه، متوجه خواهیم شد که چه کسی در اولین ماموریت ماهرانه ناسا از زمان آپولو خواهد بود. بیل نلسونمدیر آژانس فضایی آمریکا در سخنرانی سالانه خود در ناسا در روز پنجشنبه گفت: در 3 آوریل (14 آوریل 1402) خدمه اولین ماموریت بازگشت به ماه را پس از بیش از نیم قرن اعلام خواهیم کرد. “

مطابق با در بیانیه ای که روز جمعه منتشر شد، ناسا و آژانس فضایی کانادا (CSA)، در تاریخ 14 آوریل، طی رویدادی که ساعت 11 صبح به وقت محلی (19:30 به وقت ایران) در میدان الینگتون مرکز فضایی جانسون در هیوستون برگزار می شود. ، اسامی فضانوردان ماموریت بعدی آنها برنامه آرتمیس را اعلام خواهند کرد.

ماموریت مورد بحث، معروف به آرتمیس 2، در حال حاضر برای پرتاب در نوامبر 2024 برنامه ریزی شده است. آرتمیس 2 یک ماموریت تقریبا 10 روزه خواهد بود که طی آن چهار فضانورد، از جمله سه نفر از ایالات متحده و یک نفر از کانادا، به دور ماه پرواز خواهند کرد. .

همانطور که از نام ماموریت پیداست، آرتمیس 2 دومین پرواز فضایی در برنامه اکتشاف ماه آرتمیس ناسا است. در این ماموریت از موشک سیستم پرتاب فضایی (SLS) و کپسول ادرار استفاده خواهد شد. اواخر سال گذشته، این دو فضاپیما در حال آماده شدن برای پرواز بودند آنها ماموریت آرتمیس 1 را نشان دادند.

آرتمیس 1 یک ماموریت 25 روزه بود که طی آن کپسول ادرار بدون سرنشین به دور ماه فرستاده شد و به زمین بازگشت. این مأموریت اولین پرواز سیستم پرتاب فضایی، قدرتمندترین موشکی بود که تا به حال پرتاب شده است، و دومین پرتاب ادرار پس از یک پرواز آزمایشی بدون سرنشین به مدار زمین در سال 2014 بود. (ماموریت اولیه اورین با موشک دلتا 4 هوی از راه اندازی و راه اندازی ائتلاف.)

در مورد اینکه چه کسی افتخار سفر به ماه را داشته است، گمانه زنی های مختلفی وجود داشته است. در آگوست 2022، رید وایزمنرئیس بخش فضانوردان ناسا گفت که همه 42 فضانورد فعال ناسا واجد شرایط سفر به ماه هستند. در دسامبر 2020، آژانس فضایی ایالات متحده یک گروه منتخب متشکل از 18 فضانورد را برای برنامه آرتمیس، از جمله آنها، اعلام کرد. کریستیانا کوک و جسیکا میرفضانوردان حاضر در اولین راهپیمایی فضایی کاملاً زن جسیکا واتکینزاولین زن سیاه پوست در یک ماموریت طولانی مدت برای زندگی و کار در ایستگاه فضایی بین المللی.

کانادا از زمان آغاز به کار در برنامه آرتمیس عضو بوده است. در دسامبر 2020، ناسا و CSA توافقی را برای پرواز یک فضانورد کانادایی در Artemis 2 اعلام کردند. کانادا همچنین مسئول ساخت Canadaderm 3 است. یک بازوی رباتیک به عنوان بخشی از برنامه Artemis ساخته شده است ایستگاه فضایی دروازه متصل خواهد شد. در نقطه ای نامعلوم در آینده، یک فضانورد کانادایی دیگر به این شهرک فضایی سفر خواهد کرد. با وجود این اطلاعات، از آنجایی که فرآیند انتخاب فضانورد آرتمیس کاملاً محرمانه است، هنوز کسی نام اعضای خدمه آرتمیس 2 را نمی داند. در نتیجه باید تا 14 آوریل صبر کنیم.