در سال 2024، اپل آیفون 16 پرو و ​​آیفون 16 پرو مکس را به لنز پریسکوپی مجهز خواهد کرد.


یک رسانه کره ای می گوید اپل در سال 2023 تنها از دوربینی با لنز پریسکوپ در آیفون 15 پرو مکس (اولترا) استفاده خواهد کرد، اما آیفون 16 پرو و ​​آیفون 16 پرو مکس سال آینده به این لنز مجهز خواهند شد. لنزهای مبتنی بر مکانیسم پریسکوپی دارای زوم اپتیکال بسیار بهتری (بدون افت کیفیت) نسبت به لنزهای تله سنتی هستند.

به گزارش مک رامورز، این اولین بار نیست که در آیفون 15 پرو مکس به استفاده از لنز پریسکوپی اشاره می شود. مینگ چی کوتحلیلگر با تجربه، قبلا گفته بود که آیفون 15 پرو مکس تنها آیفون مجهز به لنز پریسکوپ در سال 2023 خواهد بود. تحلیلگر دیگری به نام جف پو نیز همین ادعا را کرده است.

منابع آگاه در کره جنوبی می گویند که لنز پریسکوپ در سال 2024 به هر دو گوشی سری Pro راه پیدا می کند و منحصر به مدل Pro Max نخواهد بود. ظاهرا اپل برای افزودن لنز پریسکوپ به آیفون 15 پرو مکس با تامین کنندگان جدیدی تماس گرفته است و قصد دارد با ال جی اینوتک و جاهوا الکترونیکس همکاری کند. این دو برند قبلا با سامسونگ همکاری داشته اند. پرچمدار فعلی سامسونگ، گلکسی اس 22 اولترا، زوم اپتیکال 10 برابری را ارائه می دهد.

استفاده از لنز پریسکوپی در آیفون 15 پرو مکس برای کسانی که می خواهند از بهترین ویژگی های آیفون در مدل 6.1 اینچی بهره مند شوند، جذابیتی ندارد. اپل در دو سال گذشته از دوربینی کاملا مشابه در مدل های پرو و ​​پرو مکس استفاده کرده است.

شایعات تایید نشده می گویند که اپل قصد دارد در سال 2023 شکاف بین مدل های پرو و ​​استاندارد را افزایش دهد تا مشتریان را به خرید گوشی های گران قیمت ترغیب کند. آیفون پرو 2023 احتمالا دارای قاب تیتانیومی خواهد بود. امسال اپل برای اولین بار آیفون را به پورت USB-C مجهز می کند.