درگاه پرداخت آنلاین در فروشگاه اینترنتی


از طرفی فرآیند خرید مشتری با تکمیل پرداخت سفارش و ارسال رسید برای مشتریان به پایان می رسد. بنابراین بهتر است سفر مشتری را در وب سایت یا فروشگاه شبکه اجتماعی بدون دردسر به پایان برسانید. این نکته باعث شده است که پرداخت آنلاین اهمیت ویژه ای پیدا کند و تمام تلاش بر این است تا مشتریان از مزایای درگاه پرداخت آنلاین فروشگاه های اینترنتی بهره مند شوند. به همین دلیل در این مقاله سعی داریم نگاهی به مزیت های فراوان درگاه های پرداخت آنلاین داشته باشیم.

درگاه پرداخت آنلاین چیست؟

همزمان با تسهیل و تسریع فرآیند جستجو و ثبت سفارش، تمام تلاش بر این بوده تا هزینه نهایی سفارش به راحت ترین و مطمئن ترین روش پرداخت شود. به همین دلیل از درگاه پرداخت آنلاین برای انجام انواع تراکنش های مالی از جمله پرداخت سفارش های ثبت شده در فروشگاه های اینترنتی به راحتی استفاده می شد. در نتیجه، مشتریان می توانند با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود و رمز عبور پویا، پرداخت را انجام دهند.

در این حالت دو نوع درگاه پرداخت آنلاین مستقیم و غیر مستقیم وجود دارد. در نوع مستقیم، کسب و کارها مستقیماً با بانک ها قرارداد می بندند و تصمیم بر این است که پول پرداخت شده مستقیماً به حساب فرد یا فروشگاه واریز شود. اما به صورت غیرمستقیم فروشگاه های اینترنتی با شرکت هایی که واسطه بین آنها و بانک ها هستند ارتباط برقرار می کنند. در این صورت مبلغ پرداختی مشتریان به حساب آن شرکت ها می رود و روزانه با فروشگاه های اینترنتی تسویه حساب می کنند.

داشتن درگاه پرداخت با کمک پادروشاپ

یکی از راه های کمک به مدیریت بهتر فروشگاه اینترنتی خود استفاده از درگاه پرداخت است. با ثبت نام در پادروشاپ می توانید به راحتی از امکانات منحصر به فرد آن از جمله داشتن درگاه پرداخت استفاده کنید. به کمک این قابلیت به راحتی می توانید رسیدهای پرداخت خود را مدیریت کنید و همچنین می توانید برای مشتری فاکتور آنلاین صادر کنید. از دیگر مزایای داشتن درگاه پرداخت پادروشاپ می توان به تسویه روزانه، دریافت رسید معتبر، پرداخت مطمئن، انجام تراکنش های بدون کارمزد، مدیریت پرداخت های انجام شده توسط مشتریان و … اشاره کرد.

مزایای درگاه پرداخت آنلاین فروشگاه های اینترنتی

مزایای درگاه پرداخت آنلاین در فروشگاه های آنلاین

همانطور که گفتیم درگاه پرداخت آنلاین به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم می باشد. اما یک سوال پیش می آید که فواید هر کدام چیست؟ در زیر به این موارد خواهیم پرداخت.

اعتبار تجاری

اولین چیزی که می توانیم به آن اشاره کنیم اعتبار فروشگاه های اینترنتی است. توجه مشتریان به این نکته است که فروشگاه اینترنتی مورد نظر به سهولت و سرعت پرداخت سفارشات توجه دارد یا خیر. در بین فروشگاه های اینترنتی، فروشگاه هایی که مورد قبول مشتریان قرار می گیرند، فروشگاه هایی هستند که تمام مراحل خود را به راحتی انجام می دهند. البته با دیدن نام درگاه پرداخت معتبر، از اعتبار آن فروشگاه اینترنتی مطلع می شوند. به همین دلیل است که با انتخاب بهترین کانال پرداخت می توانید اعتبار بیشتری در بین مشتریان کسب کنید.

اعتماد و اطمینان را افزایش دهید

موارد مختلفی باعث می شود مشتریان هنگام ورود به فروشگاه های آنلاین اعتماد کنند. یکی از آنها انتخاب یک درگاه پرداخت معتبر و قابل اعتماد است. خیال مشتریان از اینکه اطلاعات کارت آنها هنگام انجام تراکنش مورد سوء استفاده هکرها قرار نمی گیرد و مستقیماً به حساب یک شخص مورد اعتماد یا فروشگاه اینترنتی واریز می شود، باعث می شود اعتماد بیشتری به آن کسب و کار آنلاین داشته باشند.

بدون کارمزد معامله

نکته مثبت دیگری که در مورد درگاه پرداخت مستقیم قابل توضیح است، کسر نشدن کارمزد از حساب افراد است. بنابراین، وقتی شخصی چندین بار معامله انجام می دهد، ضرر کمتری متحمل می شود. در واقع ممکن است در نگاه اول کارمزد ناچیزی به نظر برسد، اما در تعداد زیاد، کارمزد مبلغ قابل توجهی می شود.

افزایش سرعت اتصال به درگاه های پرداخت

هنگامی که یک فروشگاه از درگاه های پرداخت مستقیم استفاده می کند، این فرصت را برای مشتریان خود فراهم می کند تا خیلی سریع و بدون اتلاف وقت وارد فرآیند پرداخت شوند. این نکته می تواند اعتبار کسب و کار را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و اعتماد مشتریان بیشتری را جلب کند.

ورود مستقیم پول به حساب شخص یا فروشگاه اینترنتی

وقتی مشتریان بدانند که هزینه سفارش از یک درگاه امن به حساب فروشگاه اینترنتی یا شخصی که عموماً به عنوان صاحب کسب و کار شناخته می شود می رسد، اطمینان بیشتری به کسب و کار آنلاین می دهد. این امر باعث افزایش اعتبار و فروش آن مشاغل می شود.

پرداخت مستقیم با درگاه پرداخت آنلاین

اتصال به چندین درگاه پرداخت با انتخاب روش غیر مستقیم

زمانی که کسب و کارهای آنلاین به شرکت های واسطه مراجعه می کنند، می توانند چندین درگاه پرداخت آنلاین برای مشتریان خود فراهم کنند. بنابراین در صورتی که یکی از درگاه های پرداخت مشکل داشته باشد، مشتریان می توانند درگاه های دیگری را برای انجام تراکنش مالی خود انتخاب کنند.

تسهیل وظایف اداری برای مشاغل آنلاین

با انعقاد قرارداد بین مشاغل و شرکت هایی که درگاه پرداخت آنلاین را به آن فروشگاه های آنلاین ارائه می دهند، تعدادی از فرآیندهای اداری مانند اخذ مجوز لغو می شود. در این حالت، کسب‌وکارها نیازی به انجام برخی فرآیندهای اداری در عین ایجاد بستری امن برای پرداخت‌های مشتریان ندارند.

پشتیبانی توسط شرکت Wasit

در صورتی که مشتریان هنگام پرداخت با درگاه های فروشگاه اینترنتی با مشکل مواجه شوند، به راحتی می توانند آن را به تیم پشتیبانی واسط گزارش دهند و با کمترین زمان و دردسر، فرآیند تراکنش را به پایان برسانند. این نکته مهمی است که برای پورتال های وب غیر مستقیم صادق است.

این مزایا فرآیند خرید و رشد کسب و کارهای آنلاین را تسهیل می کند. بنابراین انتخاب بهترین درگاه پرداخت بسیار مهم است.

استفاده از درگاه پرداخت آنلاین بانک پاسارگاد هیچ هزینه ای برای فروشگاه ها ندارد و فروشندگان آنلاین می توانند پس از ثبت نام و دریافت طرح اشتراک خود در پادروشاپ، به راحتی از خدمات پرداخت آنلاین استفاده کنند.