دردناک ترین مرگ های دنیا؛ کدام روش مردن از نظر علمی دردناک تر است؟


شاید قبلاً به این موضوع فکر کرده باشید. مرگ بر اثر برق گرفتگی بسیار دردناک است. این پرونده بر اساس مشاهده کشته شدن زندانیان روی صندلی برقی مستند شده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجازات اعدام (مرکز اطلاع رسانی مجازات اعدام) مرگ بر اثر برق گرفتگی وحشتناک است. ولتاژ الکتریکی که از بدن عبور می کند اغلب باعث اسپاسم شدید عضلانی و سپس شکستن استخوان ها می شود. بافت بدن به‌طور دردناکی متورم می‌شود و رنگ پوست قرمز روشن است و اغلب با افزایش تورم ترک می‌خورد. علاوه بر این، کره چشم از حدقه بیرون زده و فرد به معنای واقعی کلمه در آتش می سوزد. در سال 1997 در فلوریدا، مردی که به طور تصادفی دچار برق گرفتگی شده بود از داخل آتش گرفت و شعله های آتش از سرش خارج شد.

برای تجربه عذاب برق گرفتگی نیازی به یک جلاد حرفه ای روی صندلی مرگ ندارید. یکی از بازماندگان یک برق گرفتگی تصادفی دردی را که تجربه کرد به عنوان “دردی طاقت فرسا” توصیف کرد که برای تسکین به داروهای بسیار قوی نیاز داشت. بسیاری از افراد پس از برق گرفتگی درد شدید قفسه سینه و آسیب جدی قلبی را تجربه می کنند. به عنوان آخرین نکته، برق گرفتگی توسط دولت یا مادر طبیعت می تواند راه بسیار دردناکی برای مردن باشد.

قرار گرفتن در معرض کلر تری فلوراید

اگر تا به حال فکر کرده اید که آیا جهان از انسان متنفر است و مشکل شخصی با ما دارد، وجود ماده ای مانند تری فلوراید کلر (ClF3) به سادگی این را ثابت می کند. تری فلوراید کلر به سال 1939 برمی گردد، زمانی که دانشمندان به دنبال ماده ای بودند که به اندازه فلوراید واکنش پذیر باشد، اما ظرفیت ذخیره سازی بالاتر و جابجایی آسان تر داشته باشد. و ClF3 مطمئناً یک مایع واکنش‌پذیر است، به قدری واکنش‌پذیر که با کوچک‌ترین تماس سطحی تقریباً هر چیزی را آتش می‌زند.

نویسنده جان دروری کلارک در یکی از کتاب‌های خود زمانی را بازگو می‌کند که سیلندر فلزی ClF3 باز شد و مقدار زیادی از محتویات سیلندر روی زمین ریخته شد. او نوشت:

قرار گرفتن در معرض ClF3 به سادگی یکی از دردناک ترین و وحشتناک ترین راه ها برای مردن است. حتی کوچکترین لمس می تواند باعث درد شدید شود. تماس بیشتر باعث نکروز دردناک یا “بافت مرده” با درد طاقت فرسا می شود.

این میزان درد زمانی معنا پیدا می کند که بدانید دقیقاً این ماده با بدن انسان چه می کند. این ماده استخوان ها را به ژلاتین و انگشتان را از حالت عادی به قطعات گرد کوچک تبدیل می کند. برای چندین دهه، استفاده از تری فلوراید کلر در سراسر جهان ممنوع شده است.

مرگ با سوزاندن: عذاب مجسم