درایور گرافیکی جدید AMD کامپیوتر را خراب می کند


درایورهای گرافیک AMD قبلا مشکل داشتند و همانطور که Digital Trends می نویسد، تیم قرمز یک بار دیگر درایور معیوب را منتشر کرده است. طبق گزارشات کاربران در شبکه های اجتماعی، درایور Adrenalin 23.2.1 باعث از کار افتادن ویندوز و مشکلات بوت شدن سیستم عامل می شود.

درایور جدید AMD بهبودهایی را روی کارت‌های گرافیک سری Radeon RX 7000 و Radeon RX 6000 اعمال می‌کند. این درایور همچنین عملکرد گرافیک AMD را در بازی های Forspoken و Dead Space بهبود می بخشد.

در یک حادثه نسبتاً غیرمنتظره، درایور AMD مشکلاتی را در سیستم ایجاد کرده است. برای مثال کاربری در توییتر می نویسد که درایور جدید باعث از کار افتادن کامپیوتر شده و اکنون باید ویندوز را از ابتدا نصب کند.

AMD هنوز به مشکلات درایور Adrenalin 23.2.1 پاسخ نداده است. در وب سایت رسمی این شرکت به مشکلاتی مانند خراب شدن بازی ها اشاره شده است، اما هیچ اشاره ای به خرابی ویندوز نمی بینیم.

AMD معمولاً در انتشار سریع به روز رسانی ها خوب عمل نمی کند. آخرین درایور گرافیکی این شرکت بیش از دو ماه پیش در دسترس قرار گرفت. یک حساب کاربری توییتر ادعا می کند که درایور جدید تنظیمات بایوس ویندوز را تغییر می دهد که باعث از کار افتادن رایانه می شود.

به نظر می رسد درایور جدید AMD علاوه بر ایجاد مشکل در رایانه های شخصی، کنسول های بازی شرکت Ayaneo را نیز با مشکل مواجه کرده است. ظاهراً این درایور ظرفیت پردازنده گرافیکی کنسول های Ayaneo 2 و Ayaneo Geek را به 512 مگابایت محدود می کند. این دو کنسول به ترتیب دارای گرافیک 3 و 6 گیگابایتی هستند.