درآمد ایکس باکس در سه ماهه گذشته چهار درصد کاهش یافت


در یک بیانیه مطبوعاتی، مایکروسافت می گوید که درآمد واحد بازی در سه ماهه سوم سال مالی 2023، چهار درصد کمتر از مدت مشابه سال مالی 2022 بوده است. مایکروسافت همچنین از کاهش 30 درصدی فروش دستگاه های خود خبر می دهد.

همزمان با کاهش درآمد واحد سخت افزاری، درآمد حاصل از فروش خدمات و محتویات نرم افزاری ایکس باکس سه درصد افزایش یافت. مایکروسافت می گوید این رشد سه درصدی تا حد زیادی به دلیل عملکرد خوب این سرویس است Xbox Game Pass متصل است.

سال گذشته در همین بازه زمانی شاهد ثبت بهترین فصل سوم تاریخ ایکس باکس بودیم. با وجود کاهش درآمد، سه ماهه آخر در رتبه دوم قرار دارد. درآمد ایکس باکس در سه ماهه گذشته 13 درصد کاهش یافت. ادامه رشد Xbox Game Pass در سه ماهه گذشته یک رویداد قابل توجه است.

ساتیا نادلامدیر عامل مایکروسافت می گوید در فصل گذشته تعداد کاربران فعال ماهانه ایکس باکس رکورد زد. در همان زمان، درآمد حاصل از اشتراک بازی به یک میلیارد دلار رسید.

در ابتدای سال گذشته، مایکروسافت اعلام کرد که Xbox Game Pass دارای 25 میلیون مشترک است. از آن زمان تاکنون آمار دقیقی منتشر نشده است، اما مایکروسافت گفته است که Game Pass هر فصل رشد کرده است.