دانشمندان متوجه شده اند که چرا موش های برهنه حفاری هرگز از بچه دار شدن دست نمی کشند


بیشتر پستانداران ماده، از جمله موش‌های معمولی و انسان، با مخزن محدودی از سلول‌های تخم به دنیا می‌آیند که به طور طبیعی در طول زمان تخلیه می‌شوند. دانشمندان دریافتند که این مورد در مورد موش های برهنه حفاری صدق نمی کند. شاخه های برهنه ماده بدون تخمک متولد می شوند و در اوایل زندگی تعداد زیادی تخمک تولید می کنند.

علاوه بر طول عمر تخم‌های موش‌های حفاری برهنه در مقایسه با موش‌های معمولی، ذخیره تخمدان در طول زندگی این جوندگان تجدید می‌شود. محققان نشانه هایی از تولید تخمک را در موش های ماده 10 ساله برهنه حفاری مشاهده کردند. دکتر ند پلیس، نویسنده ارشد این مقاله و استاد کالج دامپزشکی دانشگاه کرنل گفت: «این یافته قابل توجه است و این باور 70 ساله را به چالش می کشد که پستانداران ماده قبل یا اندکی پس از تولد تعداد محدودی تخم دارند. دارو. هیچ تخمکی به ذخیره تخمدان آنها اضافه نمی شود.

محققان بر این باورند که یافته های مطالعه جدید علاوه بر افزودن به لیست طولانی ویژگی های عجیب و غریب موش های برهنه حفاری، می تواند به توسعه درمان های جدید برای انسان منجر شود.

موش های برهنه حفاری در کلنی های بزرگی زندگی می کنند که تنها یک ماده غالب می تواند تولید مثل کند. هنگامی که او جایگزین می شود یا می میرد، زنان زیردست برای فعالیت تولید مثل با هم رقابت می کنند. به گفته برینو انریکز، هر دختری می تواند ملکه شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتقال از نوزاد به ملکه، دانشمندان ماده های غیرمولد را از کلنی خارج کردند. در غیاب ملکه، سلول‌های تخمک اجدادی در تخمدان‌های ماده‌های غیربارور شروع به تقسیم شدن کردند که نشان می‌دهد ماده‌ها فعالیت تولیدمثلی دارند. برینو انریکز گفت: «این مهم است زیرا اگر بتوانیم بفهمیم چگونه آنها می توانند این کار را انجام دهند، ممکن است بتوانیم اهداف دارویی یا تکنیک های جدیدی را برای کمک به سلامت انسان توسعه دهیم. با وجود اینکه انسان طولانی‌تر زندگی می‌کند، یائسگی همچنان در سنین گذشته اتفاق می‌افتد. ما امیدواریم بتوانیم از آنچه از موش های برهنه حفاری یاد می گیریم برای محافظت از عملکرد تخمدان در سنین بالا و افزایش باروری در انسان استفاده کنیم.”