خط الون ماسک برای اپل و گوگل: اگر توییتر را حذف کنید، یک گوشی ویژه می‌سازم


الون ماسک او تقریباً هر روز اخبار مهمی از شرکت های تحت مدیریت خود در توییتر منتشر می کند. رهبر جدید توییتر هفته گذشته یک نظرسنجی برای بازگرداندن حساب های تعلیق شده برگزار کرد، در مورد شایعات پیرامون رابطه توییتر با صرافی شکست خورده FTX بحث کرد و حتی گفت که نسخه جدیدی از سیستم احراز هویت توییتر در روزهای آینده ارائه خواهد شد.

طبق گزارش Gizmodo، ایلان ماسک گفته است که ممکن است گوشی هوشمندی تولید کند تا به طور مستقیم با اپل و گوگل رقابت کند. ماسک این را در پاسخ به این توییت گفت لیز ویلرپادکستر معروف پیشنهاد کرد.

ویلر در توییت خود گفت که اگر توییتر از اپ استور و گوگل پلی حذف شود، ایلان ماسک باید گوشی خود را بسازد. او همچنین گفت که پایان دادن به بازار موبایل دوقطبی تحت تسلط آیفون و اندروید باعث خوشحالی بسیاری خواهد شد: “این مرد به مریخ موشک می فرستد، ساختن یک گوشی کوچک احمقانه باید آسان باشد، درست است؟”

آینده توییتر و موفقیت سرویس اشتراک این شبکه اجتماعی تا حد زیادی به اپل و گوگل بستگی دارد، زیرا توییتر از طریق فروشگاه های آنلاین اپ استور و گوگل پلی در دسترس کاربران آیفون و اندروید است. دور زدن سیستم های مالی و تنظیم بیش از حد سیاست های تعدیل محتوا ممکن است در نهایت منجر به حذف توییتر از فروشگاه های آنلاین اپل و گوگل شود.

مقالات مرتبط:

سه ساعت پس از انتشار توییت لیز ویلر، ایلان ماسک در پاسخ گفت که اگر توییتر از فروشگاه های آنلاین اپل و گوگل حذف شود، او گوشی خود را خواهد ساخت. ایلان ماسک نوشت: مطمئنا امیدوارم به همین جا ختم نشود، اما بله، اگر چاره دیگری نباشد، یک گوشی جایگزین خواهم ساخت.

طبق سیاست های خود، اپل و گوگل برنامه های حاوی سخنان مشوق عداوت و تنفر، سخنان تبعیض آمیز، قلدری و توهین را میزبانی نمی کنند. پس از حمله به کنگره ایالات متحده، اپل و گوگل شبکه اجتماعی Parlor را از فروشگاه خود حذف کردند، زیرا Parlor سیاست های سختگیرانه ای برای مدیریت محتوا نداشت. البته، سالن بعداً با اصلاح سیاست‌های خود دوباره در دسترس قرار گرفت.

با وجود تمایل ایلان ماسک به تولید گوشی، فراموش نکنید که مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس وعده های زیادی می دهد که برخی از آنها عملی نمی شوند.