خرید لپ تاپ یا کامپیوتر (PC)؛ کدام گزینه مناسب تر است؟


از طرفی دیگر برای حمل کامپیوتر نیازی به جمع آوری وسایل زیادی ندارید و یک لپ تاپ به اضافه یک شارژر کافی خواهد بود. البته مک بوک ها حتی نیازی به شارژر ندارند و بدون شارژر بیشتر عمر می کنند.

یک مجموعه کامل

لپ تاپ ها همه چیزهایی را که برای کار با کامپیوتر نیاز دارید را حمل می کنند و یک مجموعه کامل را تشکیل می دهند. از پرکاربردترین پورت ها گرفته تا موس، کیبورد و مانیتور که همگی در قالب یک محصول عرضه می شوند و جدا از هم نیستند.

بنابراین اگر قصد جابجایی کامپیوتر خود را دارید با بستن لپ تاپ به راحتی کل مجموعه کامپیوتر خود را جابه جا می کنید و در محل جدید نیازی به مانیتور و لوازم جانبی ندارید.

همیشه روشن

در ابتدای اپیزودآنها می توانند همیشه روشن باشند» گفتیم اگر در ایران هستید و می خواهید رایانه تان همیشه روشن باشد، احتمالاً دچار قطعی برق خواهید شد. اما لپ‌تاپ‌ها اینطور نیستند و می‌توانند حتی در صورت عدم وجود برق روشن بمانند.

البته ضعف در روشن ماندن طولانی مدت همچنان یکی از مشکلات لپ تاپ ها محسوب می شود و قصد ما در این قسمت تنها اشاره به امکان کارکرد دستگاه بدون نیاز به برق مستقیم و تکیه بر باتری بوده است. .

آماده برای کار

لپ تاپ ها مانند گوشی های هوشمند هستند و پس از خرید می توانند به سرعت آماده استفاده شوند. زمان لازم برای راه اندازی یک لپ تاپ تقریباً 10 دقیقه خواهد بود، اما برای یک کیس رومیزی، فقط مونتاژ آن ممکن است نیمی از روز شما را ببرد. بنابراین اگر زمان محدود باشد، لپ تاپ بهترین گزینه خواهد بود.