خرید بلیط هواپیما برای سفر به استانبول


استانبول یکی از شهرهای مهم این منطقه است که نیمی از آن در اروپا و نیمی دیگر در آسیا واقع شده است. این شهر که در طول تاریخ نقش مهمی داشته است امروزه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. بسیاری از ایرانیان همیشه برای تفریح، گردشگری و یا کار بلیط هواپیما استانبول را می خرند و به این شهر سفر می کنند. در این مقاله قصد داریم به استانبول سفر کنیم.

آشنایی با استانبول

شهر استانبول در طول تاریخ نام های زیادی به خود دیده است. از جمله این نام ها می توان به آگوستا آنتونینا، نوا روما، بیزانس و قسطنطنیه اشاره کرد. استانبول در کنار تنگه بسفر قرار دارد و هفتصد سال قبل از میلاد مسیح به تصرف یونانیان درآمد. رومیان استانبول را در اواخر قرن دوم میلادی فتح کردند و نام آن را به کنستانتین تغییر دادند.

امروزه استانبول پرجمعیت ترین منطقه شهری اروپا با بیش از 15 میلیون نفر جمعیت است و اقتصاد به سرعت در حال رشد است. جمعیت آن از اواسط قرن بیستم به سرعت رشد کرده است که عمدتاً به دلیل مهاجرت داخلی از روستاهای ترکیه بوده است. یکی از چالش های اصلی شهر مقابله با پیامدهای این رشد و اسکان ساکنان جدید خود با حفظ دسترسی به فضای سبز، منابع آبی و کیفیت بالای زندگی است.

اگر قصد سفر به این شهر را دارید می توانید برای خرید بلیط تهران به استانبول و رزرو هتل خارجی به FlyToday مراجعه کنید.

میراث فرهنگی استانبول

با سفر به استانبول می توانید با میراث فرهنگی غنی این شهر آشنا شوید. قدمت برخی از بناهای دیدنی آن به دوران روم می رسد. اما به طور کلی می توان گفت که تعداد بناهای مربوط به دوران بیزانس و عثمانی بیشتر است. ایاصوفیه به عنوان بزرگترین کلیسای جامع شهر در سال 537 پس از میلاد ساخته شد و بعدها به مسجد تبدیل شد. مسجد سلیمانیه و مسجد کبود دو بنای مهم تاریخی هستند. از دیگر دیدنی های دوران عثمانی می توان به کاخ توپکاپی اشاره کرد که برای قرن ها محل سکونت و مرکز اداری سلاطین عثمانی بوده است. اگر قصد بازدید از این جاذبه های استانبول را دارید، می توانید برای رزرو بلیط تهران به استانبول و رزرو هتل خارجی به سایت فلای تودی مراجعه کنید.

آب و هوا در استانبول

قبل از سفر به استانبول بهتر است با آب و هوای آن آشنا شوید. استانبول شهری چند آب و هوایی است. یعنی با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد آب و هوای متفاوتی دارد. در نقاط مختلف این شهر آب و هوای مرطوب استوایی، آب و هوای مدیترانه ای و آب و هوای اقیانوسی را می توان مشاهده کرد. به طور کلی می توان گفت استانبول در تابستان گرم و خشک و در زمستان در برخی از روزها سرد و یخبندان و مه آلود است.

سفر کاری به استانبول

از آنجایی که بازار کار در استانبول نسبتاً با ثبات است، بسیاری از ایرانیان برای کار به آنجا سفر می کنند. به همین دلیل امروزه بسیاری از ایرانیان در استانبول مشغول به کار و زندگی هستند. برای کار در ترکیه به دستور کار از یک کارفرما نیاز دارید. در این صورت می توانید یک سال اجازه کار بگیرید و پس از آن با تایید کارفرما می توانید اقامت خود را برای دو سال دیگر تمدید کنید. پس از پنج سال می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.

سفر تفریحی به استانبول

یکی از دلایل سفر به استانبول تفریح ​​و گشت و گذار است. استانبول یکی از شهرهای توریستی این منطقه است و درصد بالایی از اقتصاد آن بر پایه گردشگری است. گفته می شود سالانه بیش از ۲۳ میلیون نفر از استانبول دیدن می کنند. در این شهر هم می توانید به تفریحات لوکس و هم ارزان تری دسترسی داشته باشید. افراد زیادی برای لذت بردن از سواحل زیبای استانبول به استانبول سفر می کنند.

خرید بلیط از تهران به استانبول

خرید بلیط از تهران به استانبول

بهترین راه برای خرید بلیط استانبول و رزرو هتل خارجی استفاده از وبسایت فلای تودی است. در Fly Today می توانید بلیط مناسبی را از خطوط هوایی مختلف انتخاب کنید. اگر می خواهید هزینه کمتری برای سفر به استانبول بپردازید، پیشنهاد می کنیم سرویس قیمت فوری FlyToday را فعال کنید. از این طریق می توانید از کاهش قیمت بلیط هواپیما مطلع شوید. به یاد داشته باشید که می توانید بلیط خود را در FlyToday کنسل کنید.

نتیجه

استانبول یکی از مهم ترین مراکز گردشگری این منطقه است. این شهر هر ساله پذیرای 23 میلیون گردشگر است که تعدادی از آنها ایرانی هستند. با سفر به استانبول هم می توانید از جاذبه های تاریخی و هم تفریحی دیدن کنید. برای خرید بلیط هواپیما کافی است از طریق سایت فلای تودی و از بین ایرلاین ها و ایرلاین های مختلف گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

منبع

http://www.worldcitiescultureforum.com/cities/istanbul

/ انتهای گزارش

این مقاله تنها جنبه تبلیغاتی دارد و تیرازیس فایل هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با آن نمی پذیرد.