خدمات مالی جدید اپل بار دیگر با مشکلات مهندسی مواجه شده است


در ماه های اخیر، اپل خدمات مالی جدیدی را معرفی کرده است. اما هیچ یک از آنها در حال حاضر موجود نیست. سرویس Apple Pay Later در اواسط سال 2022 معرفی شد و انتظار می رفت تا قبل از پایان سال گذشته عرضه شود.

اپل همچنین با Goldman Sachs همکاری کرد تا یک حساب پس انداز برای کاربران خدمات Apple Card راه اندازی کند. اما این ویژگی هنوز در دسترس نیست. بلومبرگ در گزارشی اختصاصی می گوید این دو سرویس به همراه چندین پروژه مالی دیگر اپل با تاخیر بیشتری مواجه شده اند.

ظاهرا اپل علاوه بر حساب پس انداز گلدمن ساکس و Apple Pay Later روی دو پروژه فین تک دیگر نیز کار می کند. یکی از این پروژه ها سرویس اشتراک آیفون و دیگری قابلیت جدید در سرویس Pay Later به نام Apple Pay Monthly Installments است. بلومبرگ می گوید این پروژه ها به دلیل مشکلات مهندسی به تعویق افتاده اند.

ایجاد یک پلتفرم مالی جدید که بتواند هم محاسبات سود و هم بررسی اعتبار و پاداش های مالی را انجام دهد، دشوارتر از انتظار اپل بوده است. ظاهرا اپل از این پلتفرم مالی جدید در بین کارمندان خود با عنوان Project Breakout یاد می کند.

با وجود نرسیدن به جدول زمانی اولیه، توسعه پروژه های مالی جدید اپل همچنان ادامه دارد. گفته می شود که سرویس Apple Pay Later چند هفته پیش به صورت داخلی آزمایش شد و در ابتدای ماه جاری در اختیار تعداد محدودی از کارمندان اپل در فروشگاه های خرده فروشی قرار گرفت. انتظار می رود Apple Pay Later در ماه مارس (مارس و آوریل) یا آوریل (آوریل و می) در دسترس عموم قرار گیرد.

Apple Pay Later همزمان با اقساط ماهانه Apple Pay ارائه نخواهد شد. همچنین این ویژگی جدید وابسته به آپدیت iOS نیست و به صورت مستقل در دسترس خواهد بود.

انتظار می رفت سرویس اشتراک آیفون با آیفون 14 معرفی شود. اما اپل تاکنون چیزی در مورد این سرویس ذکر نکرده است. در سال های آینده میانگین قیمت آیفون افزایش می یابد و در این زمینه اپل تلاش می کند تا خرید آیفون با سرویس اشتراک را آسان کند.