حمله غیرمستقیم مدیر عامل گوگل به مدیر عامل مایکروسافت


ساندار پیچایمدیرعامل گوگل و آلفابت، یک روز پس از برگزاری کنفرانس بزرگ I/O با خبرهای مهم در مورد هوش مصنوعی با مصاحبه با این نشریه همراه بود ورج نشست. پیچای در ماه‌های اخیر تیم‌های هوش مصنوعی گوگل و آلفابت را برای ایجاد واحد تجاری Google DeepMind ترکیب کرده است.

ساتیا نادلامدیرعامل مایکروسافت به دنبال رونمایی از نسخه جدید موتور جستجو است بینگ گفت که شخصاً برای ساندار پیچای و اعضای تیمش احترام زیادی قائل است، اما دوست دارد رقص گوگل را ببیند.

نادلا در مصاحبه خود با تاکید بر جایگاه گوگل در زمینه موتورهای جستجو گفت: امیدوارم با نوآوری ما خودنمایی کنند و نشان دهند که می توانند برقصند، می خواهم مردم بدانند که ما آنها را وادار به رقص کردیم.

پیچای در پاسخ به اظهارات نادیا، بدون اشاره مستقیم به رقص گوگل، گفت که او و اعضای تیمش بر روی معرفی درست ویژگی‌های جدید در زمینه موتور جستجو تمرکز کرده‌اند: «در حال حاضر برای من مهم است که سیگنال اصلی را از سیگنال اصلی جدا کنم. سر و صدا.” سیگنال در اینجا این است که راه جدیدی برای بهبود جستجو و تجربه کاربری وجود دارد، اما ما باید آن را درست انجام دهیم… بقیه برای من نویز است.”

به گفته ساندار پیچای، گوگل کار بر روی Search Generative Experience را سال گذشته و قبل از رونمایی از نسخه جدید بینگ آغاز کرد. Search Generative Experience فناوری هوش مصنوعی مولد را به موتور جستجوی گوگل تزریق می کند.

پیچای در ادامه گفت و گوی خود به نگرانی مردم از از دست دادن شغل توسط هوش مصنوعی اشاره کرد. مدیرعامل گوگل گفت که سال ها پیش تصور می شد با پیشرفت تکنولوژی سینماها از بین می روند اما چنین اتفاقی حقیقت نداشت.

به گفته مدیرعامل گوگل، 20 سال پیش مردم فکر می کردند با اتوماسیون یک سری مشاغل به طور کامل از بین می روند اما در نهایت شاهد چنین چیزی نبودیم. پیچای معتقد است که هوش مصنوعی می تواند مشاغل را کارآمدتر کند، اما در عین حال یک سری پیامدهای ناخواسته را به همراه خواهد داشت.

ساندار پیچای می گوید که توسعه هوش مصنوعی نباید مستقیما متوقف شود زیرا این فناوری مزایای بسیاری دارد. به گفته پیچای، هوش مصنوعی «یک چیز پیچیده است که باید در طول زمان با آن مقابله کرد». پیچای ادامه می دهد: «من فکر می کنم ما شرکت بزرگتری هستیم. بنابراین من فکر می‌کنم که به شیوه‌ای مسئولانه‌تر به آن نزدیک شویم.”