حل مشکل همگام نشدن اپل واچ با آیفون


بسیاری از کاربران اپل مشکل همگام نشدن صداها بین اپل واچ و آیفون را تجربه کرده اند. در حالت ایده آل، چه زمانی شما از همان Apple ID برای دستگاه های Apple خود استفاده می کنید، تمام فایل های صوتی ضبط شده با ساعت شما باید با سایر دستگاه های اپل شما همگام سازی شود. اما متاسفانه، همه چیز همیشه به این راحتی نیست. اگر با مشکل همگام نشدن فایل های صوتی از فرست واچ با آیفون مواجه شدید، راه حل های زیر را بررسی کنید.

عدم همگام سازی فایل های صوتی اپل واچ با آیفون

برنامه یادداشت‌های صوتی در Apple Watch به‌طور خودکار فایل‌های صوتی ضبط‌شده در ساعت را با iPhone، iPad، Mac و هر دستگاه iOS شما که از Apple ID مشابه ساعت استفاده می‌کند، همگام‌سازی می‌کند.

باید بدانید که صداهای ضبط شده در آیفون، آی پد و مک با ساعت شما همگام نیستند. زیرا فضای ذخیره سازی ساعت محدود است و اپل نمی خواهد از آن حافظه برای فایل های صوتی ایجاد شده در دستگاه های دیگر استفاده کند. در ادامه تمام روش هایی که ممکن است برای حل مشکل همگام نشدن صدا بین اپل واچ و آیفون مفید باشد را به شما آموزش می دهیم.

1. استفاده از همان Apple ID و اتصال به iCloud

قبل از هر اقدامی، مطمئن شوید که آیفون و اپل واچ شما از یک Apple ID استفاده می کنند و به iCloud متصل هستند. برای اطمینان از اینکه برنامه Voice Memos از iCloud استفاده می کند:

 • به تنظیمات بروید، روی نمایه خود ضربه بزنید و وارد iCloud شوید.
 • روی نمایش همه در بخش Apps using iCloud کلیک کنید.
 • از منو، گزینه Voice Memos را پیدا کنید. در صورت فعال نبودن آن را چک کنید و در صورت فعال بودن آن را یک بار خاموش کنید و بعد از 20 ثانیه دوباره روشن کنید.
 • پس از انجام این کار، چند دقیقه صبر کنید تا دستگاه یادداشت های صوتی شما را همگام کند.

فراموش نکنید که مطمئن شوید iCloud فضای ذخیره سازی کافی در دسترس دارد. اگر فضای ذخیره‌سازی کافی وجود نداشته باشد، دستگاه شما نمی‌تواند یادداشت‌های صوتی را همگام‌سازی کند.

2. به روز رسانی نرم افزار دستگاه

لازم است برای هر دو دستگاه اپل واچ و آیفون به آخرین نسخه نرم افزار منتشر شده آپدیت شود. باید مطمئن شوید که آیفون به آخرین نسخه iOS و اپل واچ به آخرین نسخه WatchOS به روز شده است.

3. اتصال Wi-Fi پایدار

مطمئن شوید که آیفون و اپل واچ شما به وای فای پایدار متصل هستند. در غیر این صورت، Wi-Fi را در هر دو دستگاه روشن کنید و منتظر بمانید تا داده ها همگام شوند.

4. تغییر نام فایل های صوتی اپل واچ

همین نام فایل اغلب باعث ایجاد مشکل در همگام سازی iCloud می شود. سعی کنید نام صداهای ضبط شده با اپل واچ را از حالت پیش فرض اپل که ضبط 2 در همه دستگاه ها است، به ساعت تغییر دهید.

5. Background App Refresh را فعال کنید

اگر «بازخوانی برنامه پس‌زمینه» را غیرفعال کرده باشید، ممکن است یادداشت‌های صوتی همگام‌سازی نشوند.

برخی از کاربران برای صرفه جویی در مصرف باتری آیفون این گزینه را خاموش می کنند. اما اگر می خواهید فایل های صوتی شما همگام شوند، باید آن را روشن کنید. لازم نیست این گزینه را برای همه برنامه ها روشن کنید. می توانید آن را فقط برای برنامه Voice Memo فعال کنید. برای روشن کردن Background App Refresh:

 • به تنظیمات آیفون بروید.
 • General را انتخاب کنید و به Background App Refresh بروید.
 • برنامه Voice Memos را پیدا کنید و مطمئن شوید که روشن است. اگر خاموش است، آن را روشن کنید و مطمئن شوید که سبز است.
 • اگر یادداشت صوتی از قبل روشن شده است، آن را خاموش کنید، صبر کنید و پس از مدتی دوباره آن را روشن کنید.

6. دستگاه های کنترلی

روش کلاسیک مسترینگ معمولاً به حل مشکلات ساده دستگاه های دیجیتال کمک می کند. اگر روش های بالا جواب نداد، یک بار اپل واچ و آیفون را ریستارت کنید و سپس برنامه Voice Memos را بررسی کنید.

7. داده های همگام سازی اپل واچ را بازنشانی کنید

اگر فایل‌های صوتی Apple Watch شما هنوز در برنامه Voice Memos آیفون نمایش داده نمی‌شوند، باید آیفون و ساعت را مجبور کنیم دوباره همگام‌سازی کنند.

 • برنامه Watch را در آیفون خود باز کنید و تب My Watch را انتخاب کنید.
 • General را انتخاب کنید و روی Reset ضربه بزنید.
 • بر روی گزینه Reset Sync Data کلیک کنید.

وقتی داده‌های همگام‌سازی بین ساعت و تلفن بازنشانی می‌شود، داده‌های خاصی از اپل واچ حذف می‌شوند و سپس دوباره همگام‌سازی و از آیفون به‌روزرسانی می‌شوند.

8. اپل واچ را دوباره با آیفون جفت کنید

اگر همچنان مشکل همگام نشدن صدا بین اپل واچ و آیفون دارید، باید اپل واچ را دوباره با آیفون جفت کنید. هنگامی که ساعت خود را از iPhone لغو جفت می کنید، تقریباً از تمام داده های شما، از جمله فایل های صوتی، به طور خودکار پشتیبان گیری می شود.

در حالی که این روش برای من جواب داد، برخی از کاربران گزارش داده اند که تمام یادداشت های صوتی اپل واچ خود را از دست داده اند. بنابراین، اگر یادداشت‌های صوتی مهمی در Apple Watch خود دارید که در جای دیگری ذخیره نشده‌اند، لطفاً این کار را نکنید.

اگرچه این ترفند ممکن است کارساز باشد، اما فقط یک راه حل موقتی است و گاهی اوقات ممکن است مشکل دوباره رخ دهد. برای جفت کردن مجدد اپل واچ با آیفون، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • برای لغو جفت کردن اپل واچ، به برنامه Watch بروید و All Watches را انتخاب کنید.
 • روی نماد من روی سپس Unpair Apple Watch را بزنید.
 • بعد از اینکه تأیید کردید که می‌خواهید جفت‌سازی را لغو کنید، آیفون یک نسخه پشتیبان جدید از Apple Watch شما ایجاد می‌کند. از این نسخه پشتیبان برای بازیابی اپل واچ خود استفاده کنید.
 • در صورت درخواست، رمز عبور Apple ID خود را وارد کنید تا iCloud Watch Activation Lock را غیرفعال کنید.
 • پس از لغو جفت کردن، باید اپل واچ را دوباره با آیفون خود جفت کنید و برای بازیابی آخرین نسخه پشتیبان، روی Restore from Backup ضربه بزنید.

9. آفلود برنامه یادداشت های صوتی

بر اساس گزارش ها، بارگذاری اپلیکیشن Voice Memos در آیفون می تواند ایده خوبی برای حل این مشکل باشد. هنگامی که یک برنامه را بارگذاری می کنید، برنامه حذف می شود اما تمام اسناد و داده های آن حفظ می شود. بنابراین با برداشتن یادداشت های صوتی، آیفون شما باید تمام فایل های صوتی ذخیره شده شما را نگه دارد.

هنگامی که یادداشت های صوتی را از آیفون خود بارگذاری می کنید، این برنامه به همراه هر یادداشت صوتی که قبلاً با آیفون یا iCloud شما همگام سازی نشده بود، از Apple Watch شما نیز حذف می شود.

بنابراین اگر ساعت شما فایل های صوتی مهمی دارد که در جای دیگری ذخیره نمی شوند و نمی توانید آنها را گم کنید، در امتحان این راه حل تردید نکنید. برای دانلود کردن یادداشت های صوتی، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • تنظیمات آیفون را باز کنید.
 • به General بروید و روی iPhone Storage ضربه بزنید.
 • در لیست برنامه ها حرکت کنید و یادداشت های صوتی را بیابید.
 • روی Offload App ضربه بزنید و پیام را تایید کنید.
 • منتظر بمانید تا آپلود آیفون تمام شود و سپس روی Reinstall App ضربه بزنید.
 • برنامه Voice Memos را در آیفون خود باز کنید و همگام سازی iCloud را فعال کنید.
 • برنامه را روی ساعت باز کنید و برای تست صدایی ضبط کنید. اگر آیفون شما همچنان صدای اپل واچ شما را همگام نمی کند، ممکن است لازم باشد برنامه Voice Memo را حذف و دوباره نصب کنید.

10. یادداشت های صوتی را حذف و دوباره نصب کنید

اگر آپلود مشکل همگام نشدن صدا بین اپل واچ و آیفون را حل نکرد، شاید نصب مجدد برنامه بتواند راه حل نهایی باشد. به گفته بسیاری از کاربران، حذف برنامه و نصب مجدد آن به حل این مشکل کمک کرده است. اما قیمتی دارد. با این کار تمام فایل های صوتی فعلی شما حذف می شود.