حق الزحمه وکیل گمرک و شماره تماس وکیل متخصص گمرک


وکیل گمرک در وکلای دیوان یک کارشناس حقوقی است که در امور گمرکی و تجارت بین المللی به افراد کمک می کند. رشته حقوقی که به امور گمرکی و تجارت بین المللی می پردازد، حقوق گمرکی نامیده می شود. قوانین گمرکی مجموعه پیچیده ای از قوانین است که جابجایی کالا بین کشورهای مختلف را تنظیم می کند. اگر درگیر واردات یا صادرات کالا هستید، ممکن است نیاز به استخدام یک وکیل گمرکی داشته باشید تا به شما در رعایت مقررات گمرکی کمک کند. وکیل گمرک نیز می تواند در صورت بروز اختلاف در امور گمرکی به شما کمک کند.

بهترین وکیل گمرک

وقتی نوبت به یافتن بهترین وکیل دعاوی گمرکی می رسد، باید مطمئن شوید که فردی با تجربه و آگاه در این زمینه را پیدا می کنید. آخرین چیزی که می خواهید این است که فردی را استخدام کنید که با قوانین گمرکی آشنا باشد، زیرا ممکن است در دراز مدت هزینه و زمان بیشتری برای شما به همراه داشته باشد.

برای یافتن بهترین وکیل گمرک برای نیازهای خود، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

  1. به دنبال وکیلی باشید که تجربه کار با قوانین گمرکی را داشته باشد. به این ترتیب می توانید مطمئن باشید که بر اساس قوانین و مقررات مربوطه به پرونده رسیدگی خواهد کرد.
  2. حتما از قبل در مورد هزینه های وکالت سوال کنید. شما نمی خواهید با صورتحساب بسیار بالاتر از آنچه انتظار داشتید شگفت زده شوید.
  3. از سایر مشاغل یا افرادی که در گذشته از وکیل استفاده کرده اند، راهنمایی بخواهید. این به شما ایده بهتری در مورد انتظارات از خدمات وکلا می دهد.
  4. قبل از تصمیم گیری نهایی، بررسی آنلاین خدمات وکالت را بررسی کنید. این به شما ایده می دهد که دیگران درباره تجربه کار با وکیل چه فکری کرده اند.

اعتراض به ضبط کالا توسط گمرک

اگر قربانی توقیف گمرکی شده اید، ممکن است بتوانید نسبت به توقیف اعتراض کنید. اعتراض به مصادره ممکن است به دلایل زیر مطرح شود:

  1. در نتیجه تخلف

کالاهایی که طبق مقررات صادرات و واردات، ورود آنها ممنوع یا غیرقانونی است، گمرک موظف است از ترخیص آن خودداری کرده و به صاحب کالا یا نماینده وی اخطار کتبی بدهد تا ظرف مدت 3 ماه پس از تکمیل کلیه کالا، کالا را از کشور خارج کند. تشریفات

  1. در نتیجه قاچاق

واردات و صادرات کالاهای مجاز بدون پرداخت حقوق گمرکی در زمره قاچاق عوارض گمرکی قرار می گیرد. چنانچه دستور ضبط کالا به دلیل قاچاق از سوی گمرک صادر شود، صاحب کالا می تواند با ارائه دلایل اعتراض خود را نسبت به توقیف کالا توسط گمرک در دادسرای انقلاب مطرح کند.

در صورت موفقیت آمیز بودن شکایت، کالای توقیف شده به شما مسترد خواهد شد. در صورت عدم موفقیت اعتراض شما می توانید به دادگاه شکایت کرده و با استفاده از وکالت نسبت به اعتراض به توقیف کالا توسط گمرک اقدام نمایید.

برای شکایت از ترخیص کالا از گمرک به کجا مراجعه کنیم؟

ترخیص کالا از گمرک به شخصی (اعم از حقیقی یا حقوقی) اطلاق می شود که تشریفات گمرکی کالاهای متعلق به شخص دیگری را از طرف آن شخص در گمرک انجام می دهد. ،

در حال حاضر دو روش برای ترخیص کالا از گمرک وجود دارد

  • شخص یا شرکت ترخیص کالا با استفاده از کارت بازرگانی یا کارت های بازرگانی که در اختیار دارد، فرآیند ترخیص گمرک را انجام می دهد و بر اساس قیمتی که از قبل توافق شده است، با مشتری خود تسویه حساب می کند. در این صورت مشتری نمی تواند از هزینه ها اطلاع داشته باشد و سازمان گمرک کشور صاحب کالا صاحب کارتی را می شناسد که برای ترخیص از گمرک استفاده شده است. به این ترتیب اگر برای محصول اتفاقی بیفتد یا مشکلی پیش بیاید مشتری نمی تواند شکایت کند زیرا صاحب کالا مشخص نیست. اما مزیت این روش این است که فرآیند ترخیص معمولا سریعتر انجام می شود و مشتری محصولات خود را بدون نگرانی از کارهای اداری پیچیده دریافت می کند.
  • روش دوم روش حق امتیاز است. در این صورت مراحل ترخیص بر روی کارت بازرگانی مشتری انجام می شود و ترخیص موظف است کلیه هزینه ها را به اطلاع مالک برساند. در این صورت از نظر حقوقی، مشتری مالک بار است زیرا ترخیص با کارت بازرگانی خودش انجام شده است. در این صورت ترخیص کار پس از اعلام هزینه ها مبلغی را به عنوان کارمزد از مشتری دریافت می کند. این حالت بسیار قانونی تر، رسمی تر و شفاف تر است. بنابراین شرکت هایی که به صورت رسمی و قانونی فعالیت می کنند و کلیه معاملات خود را به سازمان امور مالی و مالیاتی نشان می دهند از این حالت در ترخیص خود استفاده می کنند.

در صورت اعتراض به روند ارائه خدمات گمرکی می توانید به سامانه پیشخوان خدمات الکترونیک گمرک به آدرس http://club.irica.co مراجعه نمایید. برای ثبت الکترونیکی شکایت در گمرک، صاحب کالا یا پروانه کار می تواند وارد سامانه شده و در آن ثبت نام کند.

  • شکایت الکترونیکی از گمرک با شماره سریال اظهارنامه: با ورود به قسمت اظهارنامه، شکایت خود را ثبت می کنید.
  • شکایت الکترونیکی از گمرک بدون شماره سریال اظهارنامه: با وارد کردن نام گمرک شکایت خود را ثبت می کنید.

سپس کد رهگیری دریافت می کنید و پس از بررسی شکایت ارسالی توسط مدیریت به سامانه داخلی گمرک ارجاع می شود و در صورت پاسخگویی به شکایت، وضعیت شکایت به روز می شود.

مشاوره گمرکی

در مشاوره گمرکی با کمک بهترین وکیل در زمینه دعاوی گمرکی، تیمی از وکلای متخصص و مجرب در امور گمرکی داریم که می توانند در زمینه طیف وسیعی از مسائل مربوط به گمرک به شما کمک کنند. چه برای واردات یا صادرات کالا، رعایت مقررات گمرکی یا حل اختلاف با گمرک به کمک نیاز داشته باشید، ما می توانیم به شما کمک کنیم.

خدمات مشاوره گمرکی ما عبارتند از:

– مشاوره در مورد مقررات گمرکی و رعایت آنها

– کمک به واردات و صادرات کالا

– تهیه و تکمیل مدارک مورد نیاز

– اعلام وکالت مراجعین در اختلاف با گمرک

/ انتهای گزارش

این مقاله تنها جنبه تبلیغاتی دارد و تیرازیس فایل هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با آن نمی پذیرد.