حقیقتی ترسناک در مورد متاورزی که آینده ارزهای دیجیتال را تغییر می دهد از وبلاگ فاینانس حسینی


آینده ای را تصور کنید که در آن می توانید به طور مجازی از اتاق نشیمن خود به کنسرت خواننده مورد علاقه خود بروید یا با دوستان خود در دنیای مجازی به خرید بروید. محیط کاری را تصور کنید که بتوانید هر روز به صورت مجازی سر کار بیایید. به دنیای متاورس خوش آمدید! فراموش نکنید برای مطالعه بیشتر می توانید به سایت مالی حسینی مراجعه کنید.

در این مقاله قصد داریم شما را با مفهوم متاورس آشنا کنیم و سپس تاثیرات آن بر آینده ارزهای دیجیتال را بررسی کنیم. همچنین به حقایق ترسناکی در مورد این فناوری اشاره خواهیم کرد که ممکن است دیدگاه شما را نسبت به این فناوری نوظهور تغییر دهد. این مقاله را از دست ندهید.

متاورژن چیست؟

مفهوم Metaverse مدت زیادی است که وجود داشته است و بسیاری از شرکت های بزرگ مانند Meta در تلاش برای توسعه آن هستند. در گذشته، ردپای متاورس بیشتر در دنیای فیلم ها و بازی های رایانه ای بود، اما این فناوری ممکن است آینده ای متفاوت را برای ما نشان دهد. بهتر است بگوییم که؛ با مسیری که متاورس طی کرد، می توان آن را نسل بعدی اینترنت نامید.

Metaverse نوعی دنیای مجازی است که در آن می توانید با افراد دیگر معاشرت کنید، یک کار و تجارت جدید راه اندازی کنید، بازی کنید، زمین و ملک بخرید و بسیاری از فعالیت های دیگر که شاید فکرش را هم نکنید.

Metaverse یک مجموعه بازی برای فراتر رفتن از واقعیت و رفتن به یک دنیای کاملا مجازی است که ممکن است چیزی شبیه به دنیای ما نداشته باشد. البته ممکن است دقیقا شبیه به محیط اطرافمان باشد اما به صورت مجازی! این دنیا مال شماست و می تواند آنطور که شما می خواهید باشد. با این اوصاف، بدیهی است که دنیای متاورس تغییرات زیادی در فرهنگ و زندگی روزمره هر یک از ما ایجاد خواهد کرد و نحوه تعامل ما با جهان را تغییر خواهد داد. البته این لزوماً چیز خوبی نیست.

حالا ممکن است از خود بپرسید که Metaverse چگونه این دنیای مجازی را وارد دنیای فیزیکی ما می کند! این فناوری با استفاده از «واقعیت افزوده» (AR) و «واقعیت مجازی» (VR)، از مرزهای دنیای فیزیکی فراتر رفته و پای شما را به دنیای دیگری باز می کند.

ارتباط بین متاورس و ارزهای دیجیتال

مدتی است که بازار ارزهای دیجیتال به یکی از موضوعات داغ مردم در سراسر جهان تبدیل شده است. دنیای متاورس و فناوری بلاک چین تقریباً شبیه یکدیگر هستند. همانطور که دنیای متاورس شما را به بعد دیگری از جهان می برد، تمام اتفاقات روی بلاک چین نیز به صورت مجازی اتفاق می افتد. امروزه بسیاری از تراکنش ها در زندگی روزمره با استفاده از ارزهای فیات انجام می شود، اما آیا با رشد دنیای متاورس و مجازی سازی دنیای اطراف ما، آیا ارزهای فیات همچنان مانند امروز کارآمد خواهند بود؟

ارتباط اصلی بین بلاک چین و متاورس زمانی به اوج خود رسید که بازی های بلاک چین به دنیای ما معرفی شدند. برای شرکت در این بازی ها که نوعی متاورس هستند، باید یک کیف پول ارز دیجیتال بسازید، ارز دیجیتال بومی آن بازی را بخرید، ارز خود را برای خرید آواتار یا گزینه های دیگر (NFT) خرج کنید و در نهایت با آواتار خریده و به دلخواه شما شما خودتان آن را شکل داده اید، بازی را شروع کنید.

بنابراین نتیجه می گیریم که حتی در حال حاضر برای ورود به دنیای متاورس، به ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین نیاز داریم و این دو جدایی ناپذیر هستند. اکنون، با گسترش و رشد دنیای متاورس، نیاز ما به ارزهای دیجیتال نیز افزایش خواهد یافت. زیرا در این دنیا ارزهای فیات عملا بی فایده هستند.

برای مشاهده نحوه ساخت NFT حتما به سایت مالی حسینی سر بزنید و مقاله مربوطه را مطالعه کنید.

تاثیر Metaverse بر آینده ارزهای دیجیتال

همانطور که در قسمت قبل گفتیم، متاورس و ارزهای دیجیتال رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند. فرض کنید هر یک از جهان های متاورژن یک کشور مستقل خواهد بود. این کشورهای مستقل به ارز رسمی خود نیاز دارند که خرید و فروش و مبادله را در این کشور امکان پذیر می کند.

ارز دیجیتال بیت کوین پایه اصلی دنیای رمزنگاری است و ساختار آن به گونه ای طراحی شده است که کاربردهای آن بی شمار است. در نتیجه، با رشد و گسترش دنیای متاورس، بیت کوین به بهترین ارز دیجیتال برای حفظ ارزش دارایی ها و مبنایی برای سنجش ارزش سایر دارایی ها تبدیل خواهد شد.

همانطور که احتمالا می دانید تنها 21 میلیون بیت کوین در طول زمان استخراج می شود و هر چه متاورس در جهان بیشتر شود و مخاطبان آن بیشتر شود، داوطلبان بیشتری برای خرید بیت کوین و در نتیجه قیمت آن بالا می رود و بالا به دنبال افزایش قیمت بیت کوین، سایر ارزهای دیجیتال نیز افزایش قیمت خواهند داشت. در نتیجه؛ هر چه متاورس بیشتر در بین مردم پذیرفته شود، آینده روشن تری در انتظار ارزهای دیجیتال است.

حقایق ترسناک در مورد متاورس