حضور هوش مصنوعی به عنوان وکیل در دادگاه منتفی شد


اوایل این ماه گفته شد که قرار است برای اولین بار هوش مصنوعی به عنوان وکیل در دادگاه حاضر شود تا از فردی که به دلیل سرعت غیرمجاز جریمه شده است دفاع کند. قرار بود یک آیفون با اپلیکیشن مخصوص در جیب متهم گذاشته شود و او با عینک هوشمند جلسه دادگاه را ضبط کند تا هوش مصنوعی دلایل لازم را برای برنده شدن در پرونده ارائه کند.

وکیل رباتیک مبتنی بر ابزارهای ویژه هوش مصنوعی مانند ChatGPT و DaVinci است که متن تولید می کند. DoNotPay قبلاً از ابزارهای مشابه برای اهدافی مانند دفاع در برابر هزینه های سرعت استفاده می کند.

ایده استفاده از وکیل روباتیک در دادگاه بسیار بحث برانگیز شد و عوارض جانبی زیادی داشت. هوش مصنوعی پیش از این هرگز از یک متهم در دادگاه دفاع نکرده است. چنین رویدادی می تواند گامی رو به جلو در توسعه هوش مصنوعی باشد.

جاشوا برودرمدیر عامل DoNotPay می گوید چندین کانون وکلای ایالتی در ایالات متحده او را تهدید کرده اند که استفاده از وکیل روباتی در دادگاه ممکن است به قیمت زندان برودر تمام شود. مسئولان یکی از این مراکز حقوقی گفته اند که استفاده از وکیل روباتیک در برخی ایالت ها مصداق بارز قانون شکنی است و ممکن است مسئول اصلی این پروژه تا 6 ماه زندانی شود.

بنابراین، پس از حاشیه‌سازی‌های فراوان، به این زودی‌ها شاهد حضور وکیل روباتیک در دادگاه نیستیم. مدیر عامل DoNotPay می گوید که این شرکت به استفاده از هوش مصنوعی در پروژه های مختلف ادامه خواهد داد.