حزب کمونیست چین ایلان ماسک را به “جهل” متهم کرد.


یک روزنامه دولتی در چین که بارها با مطالب تند خود تیتر یک روزنامه شده است، اینجاست الون ماسک از بین رفت، زیرا مدیر عامل تسلا در توییتر گزارش وزارت انرژی ایالات متحده را به اشتراک گذاشت که شیوع ویروس کرونا از آزمایشگاهی در شهر ووهان سرچشمه گرفته است.

CNBC می گوید که ایلان ماسک توسط گلوبال تایمز، نسخه انگلیسی زبان پیپلز دیلی (People’s Daily مستقیماً توسط حزب کمونیست چین اداره می شود) هشدار داده بود.

گلوبال تایمز می گوید واکنش ایلان ماسک به گزارش وزارت انرژی ایالات متحده نشان می دهد که مدیر عامل تسلا “دیگ چین را شکسته است”. به گزارش خبرنگار CNBC، این اصطلاح چینی معادل «نمک نشناختن» است. تسلا یک کارخانه بزرگ در شانگهای دارد و چین دومین بازار بزرگ این خودروساز آمریکایی است.

وزارت انرژی ایالات متحده در گزارشی با «اطمینان کم» به این نتیجه رسید که همه گیری ویروس کرونا در آزمایشگاهی در شهر ووهان آغاز شده است. مقامات آمریکایی که نامشان فاش نشده است، در مصاحبه ای جدید گفتند که این نتیجه گیری چندان تعجب آور نیست، زیرا FBI قبلاً در سال 2021 چنین ادعایی را با “اطمینان متوسط” مطرح کرده بود.

دولت چین در مورد گزارش‌ها درباره علت شروع کرونا بسیار حساس است، به ویژه اینکه پس از ماه‌ها قرنطینه سخت، اکنون به دنبال جذب سرمایه‌گذاران خارجی است.