جنگ مرورگرهای وب؛ اپرا میزبان ChatGPT بود


مرورگر اپرا قرار است ابزاری مبتنی بر ChatGPT را در نوار کناری میزبانی کند. این ابزار که Shorten نام دارد، صفحات وب و مقالات را خلاصه می کند.

به گفته The Verge، Shorten بخشی از برنامه گسترده اپرا برای افزودن ابزارهای هوش مصنوعی به مرورگر خود است. مشابه کاری که مایکروسافت با اج انجام می دهد.

به منظور فعال سازی ابزار هوش مصنوعی جدید اپرا، می توانید گزینه Shorten را در سمت راست نوار آدرس انتخاب کنید. با کلیک بر روی این گزینه یک منوی جانبی در سمت چپ صفحه ظاهر می شود که خلاصه ای از مقاله ای را که می خوانید ارائه می دهد.

بیانیه اپرا در حالی است که مایکروسافت چند روز پیش نسخه جدیدی از موتور جستجوی Bing و مرورگر Edge خود را با ابزارهای هوش مصنوعی جدید رونمایی کرد. ابزار هوش مصنوعی Edge مقالات را به روشی مشابه Opera خلاصه می کند و حتی می تواند متنی را برای شبکه های اجتماعی تولید کند. گوگل همچنین یک چت بات اختصاصی به نام «بارد» معرفی کرده است که در حال حاضر در دسترس نیست.

عملکرد Shorten Opera در حال حاضر برای همه کاربران در دسترس نیست. اما به زودی ارائه خواهد شد. Opera Shorten همچنین در حال کار بر روی سایر ویژگی های مبتنی بر هوش مصنوعی برای بهبود تجربه وب است.