جذاب ترین محصولات فناوری سال 2022 از نگاه تحریریه زومیت


در حالی که تنها چند روز تا پایان سال 2022 باقی مانده است، وقت آن است که نگاهی به سال گذشته بیندازیم تا ببینیم در صنعت پرهیاهوی فناوری چه اتفاقی افتاده است. فناوری با سرعت سرسام آوری در حال پیشرفت است و سال 2022 نیز از این قاعده مستثنی نبود. امسال گجت های متعددی به بازارهای جهانی ارسال شد. برخی از آنها زندگی روزمره را آسان تر می کنند، برخی دیگر بر بهره وری تمرکز می کنند و برخی دیگر سعی می کنند آخرین دستاوردهای انسان مدرن را به نمایش بگذارند.

برندهای بزرگ و معروفی مانند اپل، سامسونگ و مایکروسافت همگی محصولات جدیدی را برای نشان دادن توانایی های خود در بخش های مختلف بازار در دسترس قرار دادند. اپل با آیفون 14 پرو مکس تغییرات قابل توجهی به ارمغان آورد، سامسونگ به عرضه گوشی های خود در تعداد زیادی ادامه داد و تسلا با افزایش حجم تولید، جایگاه خود را در صنعت خودروهای الکتریکی تثبیت کرد.

سال 2022 سال بزرگی برای صنعت تراشه بود. امسال پردازنده های جدید وارد شدند، شرکت هایی مانند سامسونگ برای اولین بار لیتوگرافی 3 نانومتری را در تولید انبوه معرفی کردند و TSMC در مراسمی مهم گفت که با ساخت کارخانه ای در ایالت آریزونا زنجیره تامین خود را متنوع خواهد کرد.

لپ تاپ هایی که در سال 2022 وارد شدند بخش های مختلف بازار را هدف قرار دادند. اپل مک بوک های جدید را عرضه کرد، مایکروسافت خانواده لپ تاپ های سرفیس را به روز کرد و شرکت های چینی مانند شیائومی نشان دادند که در زمینه تولید لپ تاپ حرفی برای گفتن دارند.

در سال های اخیر، گجت های خلاقانه جالبی را دیده ایم. آخرین نمونه از این گجت ها یک هدفون 950 دلاری است که هوا را تصفیه می کند. جاروبرقی های هوشمند در سال 2022 پیشرفت مناسبی را تجربه کردند، متا هدست واقعیت ترکیبی را با پیشرفت های قابل توجه معرفی کرد و شرکت های فعال در زمینه خانه های هوشمند آخرین دستاوردهای خود را به نمایش گذاشتند.

Zoomit معمولاً گجت‌های مهم را بلافاصله پس از انتشار بررسی می‌کند. امسال ما نظرات زیادی را برای کمک به خرید بهتر شما منتشر کردیم. در پایان سال 2022، وقت آن است که نگاهی به جذاب ترین گجت ها از دیدگاه تحریریه تیرازیس فایل بیندازیم.

مسعود یوسف نژاد، سردبیر

Garmin fēnix 7