جت جنگنده ارتش آمریکا با هوش مصنوعی 17 ساعت پرواز کرد


لاکهید مارتین، یک شرکت هوافضا و تجهیزات نظامی که با ارتش آمریکا همکاری می کند، در بیانیه ای اعلام کرد که نیروی هوایی آمریکا با موفقیت یک هواپیمای جنگنده را به مدت 17 ساعت با هوش مصنوعی به پرواز درآورده است. ظاهرا این پرواز در پایان سال 2022 انجام شده است.به گفته لاکهید مارتین این اولین بار است که از هوش مصنوعی در یک هواپیمای نظامی استفاده می شود.

به گزارش Boy Genius Report، نیروی هوایی آمریکا از جت جنگنده X-62A VISTA استفاده کرد که نسخه اصلاح شده F-16D است. پرواز آزمایشی این جت در پایگاه نیروی هوایی ادواردز در کالیفرنیا انجام شد.

یک محقق نیروی هوایی ایالات متحده می گوید X-62A VISTA توسعه و آزمایش تکنیک های هوش مصنوعی مدرن در هواپیماهای بدون سرنشین و وسایل نقلیه خودران بالغ را سرعت می بخشد.

ایالات متحده پهپادهای پیشرفته زیادی دارد، اما این پهپادها اغلب توسط یک اپراتور انسانی کنترل می شوند. استفاده از هوش مصنوعی برای پرواز خودکار جت های جنگنده پیشرفت بسیار مهمی است.

دستاورد ارتش آمریکا زمانی رسانه ای می شود که محبوبیت ابزارهای هوش مصنوعی در ماه های اخیر بسیار افزایش یافته است. در عین حال شرکت های بزرگی مانند مایکروسافت و گوگل نیز توجه بیشتری به این حوزه دارند. مایکروسافت با نسخه جدید موتور جستجوی بینگ به دنبال بهبود تجربه وب گردی است.