جای خالی جانی آیو; اپل به طور موقت کسی را برای رهبری طراحی سخت افزار استخدام نمی کند


به گزارش بلومبرگ و به نقل از منابع آگاه، پس از جدایی ایوانز هانکی، رئیس فعلی تیم طراحی سخت افزار اپل، جای خود را به شخص دیگری نخواهد داد. در سال 2019، Hankey تیم طراحی سخت افزار اپل را پس از فروپاشی رهبری کرد جانی آیو از این شرکت تحویل گرفت. در آن زمان آیو با اپل خداحافظی کرد و LoveFrom را شروع کرد. سال گذشته بلومبرگ در گزارشی اختصاصی اعلام کرد که ایوانز هانکی تنها چند ماه تا ترک اپل فاصله دارد.

به گفته منابع آگاه، اپل حدود 20 طراح صنعتی دارد که پس از خروج هانکی مستقیماً به ایوانز گزارش می دهند. جف ویلیامز، مدیر عامل، ارسال خواهد کرد. این چندان عجیب نیست. زیرا از زمان خروج Jony Ive، Evans Hankey مستقیماً در مورد کار تیم طراحی سخت افزار به ویلیامز گزارش می دهد.

در عین حال بسیاری از طراحان کهنه کار اپل نقش پررنگ تری در این شرکت پیدا خواهند کرد. تغییر فوق الذکر در ساختار اپل دامنه فعالیت های جف ویلیامز را بسیار گسترش می دهد. در حال حاضر، او مسئولیت مدیریت عملیات جهانی، زنجیره تامین، پشتیبانی مشتری Apple Care، مهندسی نرم افزار اپل واچ و قابلیت های سلامتی را بر عهده دارد.

بلومبرگ می گوید که اپل احتمالاً در آینده فرد جدیدی را به عنوان رئیس طراحی سخت افزار منصوب خواهد کرد. الن دای او قرار است سرپرست تیم طراحی نرم افزار باشد. محصولات اپل همیشه به دلیل طراحی هیجان انگیزشان مورد تحسین قرار گرفته اند و عدم حضور یک طراح ارشد سخت افزار تغییر بزرگی برای این شرکت است.