جام جهانی 2022; قطر تماشاگران را با ناوگان اتوبوس های برقی خودران جابه جا می کند


با پایان یافتن اپیدمی ویروس کرونا و قرنطینه های مرتبط با آن، قطر آمادگی کامل برای میزبانی از بزرگترین رویداد دنیای فوتبال را دارد. قطر در زمان آماده سازی توجه ویژه ای به حوزه فناوری داشت و در ساخت استادیوم های مدرن خود از سیستم های جدید تهویه مطبوع استفاده کرد.

همانطور که مشبال می نویسد، قطر حمل و نقل عمومی را به میزان قابل توجهی افزایش داده است و قصد دارد از ایستگاه های اتوبوس هوشمند و مخازن ویژه برای تامین آب خنک در شهرهای هوشمند پیشرفته خود استفاده کند.

قطر در کنار کشورهایی مانند امارات و عربستان سعودی آزمایش خودروهای الکتریکی خودران را آغاز کرده است تا فضاهای آینده‌نگر شهرهای خود را به سیستم‌های حمل و نقل هوشمند مجهز کند. این کشور 1100 اتوبوس برقی دارد که برای جابجایی مردم در جام جهانی از آنها استفاده می کند.

ناوگان اتوبوس های برقی هواداران فوتبال را به سراسر قطر منتقل می کند. شبکه ای از 700 ایستگاه شارژ انرژی کافی برای اتوبوس های برقی را تامین می کند. مقامات قطر مصمم هستند که تنها از اتوبوس های برقی برای انتقال گردشگران به مناطق مختلف استفاده کنند. قطر در برنامه ای گسترده قصد دارد تا سال 2030 انتشار گازهای گلخانه ای را به شدت کاهش دهد.

برنامه های قطر در اینجا محدود نمی شود. ساکنان این کشور برای آینده ای آماده می شوند که گازهای مضر در آن نقشی ندارند. ده ها ایستگاه شارژ در سرتاسر قطر برای تشویق مردم به خرید خودروهای برقی ایجاد شده است. دولت قطر به دنبال همکاری با شرکت های خصوصی برای ساخت ایستگاه های شارژ در مراکز خرید و پارکینگ های بزرگ است.

مقالات مرتبط:

در پایان سال 2020، قطر مجموعه جدیدی از دستورالعمل ها را برای نحوه شارژ وسایل نقلیه الکتریکی تهیه کرد. یکی از برنامه های قطر استفاده از شارژرهای مبتنی بر جریان مستقیم است تا خودروها بتوانند انرژی مورد نیاز خود را برای حرکت در کمتر از یک ساعت دریافت کنند. در سال 2019، قطر شروع به استفاده از خودروهای برقی خودران ساخت چین به صورت آزمایشی کرد و همچنین از خودروهای خودران مشابه برای تحویل غذا استفاده کرده است.

شهر دبی که در همسایگی قطر قرار دارد، ایستگاه های شارژ مختلفی ساخته و با مزایایی مانند پارکینگ رایگان سعی در افزایش علاقه مردم به خودروهای برقی داشته است.

جام جهانی 2022 از 29 نوامبر با بازی قطر و اکوادور آغاز می شود.