جاذبه هایی که در تور مجارستان، فرانسه و ایتالیا با رز آبی نباید از دست داد


جاذبه های شگفت انگیز و نفس گیر در تور فرانسه رز آبی

فرانسه کشوری در اروپای غربی است که با آندورا، اسپانیا، ایتالیا، سوئیس، آلمان، لوکزامبورگ، بلژیک، موناکو و انگلیس همسایه است و دارای سواحلی در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس است. پایتخت فرانسه پاریس است که یکی از زیباترین و توریستی ترین شهرهای جهان به شمار می رود. از جاذبه هایی که در سفر با تور فرانسه رز آبی نباید از دست بدهید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برج ایفل

برج ایفل نماد پاریس و فرانسه است. این برج فلزی در کنار رودخانه سن ساخته شده است که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. ساخت این برج در سال 1880 آغاز شد و در سال 1889 به پایان رسید. برج ایفل همچنان پربازدیدترین ساختمان جهان است.

  • موزه لوور فرانسه

موزه لوور مشهورترین موزه جهان است که نزدیک به 60000 متر مربع مساحت دارد و حدود 35000 اثر تاریخی از دوران های مختلف را در خود جای داده است. هنگام بازدید از موزه لوور، می توانید آثاری از قدیمی ترین دوران فرانسه تا مدرن ترین دوران آن را ببینید.

  • کلیسای نوتردام

کلیسای نوتردام فرانسه به دلیل اهمیتی که دارد در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است. ساخت این کلیسا که در سال 1345 ساخته شد دو قرن به طول انجامید. شیشه های رنگی زیبا، معماری طبیعی و مجسمه ها از جلوه های دیدنی این کلیسا است. همچنین بزرگترین ارگ فرانسه که دارای 8000 لوله صوتی است در کلیسای نوتردام قرار دارد!

  • موزه پیکاسو “موزه پیکاسو”

در موزه پیکاسو پاریس تمامی آثار پیکاسو از نقاشی و مجسمه گرفته تا دیگر آثار هنری این هنرمند قرار داده شده است. این موزه حدود 1600 متر مربع مساحت دارد و در پنج طبقه برای بازدید آماده شده است. طراحی داخلی این موزه نیز شما را به دورانی می برد که پیکاسو در آن زندگی می کرد.

  • خیابان شانزلیزه

شانزلیزه یکی از زیباترین خیابان های پاریس، فرانسه و کل جهان است. خیابان شانزه لیزه حدود 1910 متر طول و 70 متر عرض دارد که به دو نیمه شرقی و غربی تقسیم می شود. در قسمت پایین این خیابان می توانید از دیگر جاذبه های گردشگری پاریس مانند کاخ دیسکاوری یا کاخ دکوورت، موزه هنر پتی کاخ و کاخ بزرگ یا کاخ بزرگ دیدن کنید. قسمت بالای شانزه لیزه نیز از میدان شارل دوگل شروع می شود و در این قسمت می توانید طاق پیروزی پاریس معروف را ببینید. مجلل ترین مغازه ها، شیک ترین کافه ها و بهترین غذاها در این خیابان موجود است. به همین دلیل در سفر به فرانسه باید حداقل یک بار از شانزه لیزه عبور کنید تا بتوانید از قدم زدن در معروف ترین خیابان دنیا لذت ببرید و از زیبایی های اطراف آن لذت ببرید!

مکان های فوق معمولا در انواع تور فرانسه پوشش داده می شوند. بنابراین می توانید در سفر به فرانسه از جاذبه های فوق دیدن کنید و تاریخچه بازدید از آنها را در برنامه شگفتی های زندگی خود قرار دهید. با توجه به هزاران جاذبه گردشگری مختلف در شهر پاریس، موارد فوق می تواند نقطه عطف سفر شما به این سرزمین باشد.

جاذبه های بی پایان ایتالیا با تور آبی رز ونیز

ایتالیا کشوری در جنوب اروپا است که از شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردگنا در دریای مدیترانه تشکیل شده است. پایتخت این کشور شهر رم است که جاذبه های گردشگری و تاریخی زیادی دارد. اما شهر شگفت انگیز دیگر این کشور شهر ونیز است. ونیز شهری جزیره ای در میان آب است. بنابراین سفر به ایتالیا گاهی منحصرا با تور ونیز رز آبی انجام می شود. شهرهای میلان، فلورانس و… نیز از جمله شهرهای توریستی این کشور هستند که در سفر به ایتالیا نمی توان از آنها چشم پوشی کرد. از برترین جاذبه های شهرهای ایتالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کولوسئوم

کولوسئوم آمفی تئاتر معروف رم است که بزرگترین آمفی تئاتر در امپراتوری روم بوده است. حتی اگر علاقه ای به جاذبه های تاریخی ندارید، بازدید از کولوسئوم در رم یکی از ملزومات سفر به این شهر است. چیزی که کولوسئوم را منحصر به فرد می کند، معماری خاص و قدمت بالای آن است.

  • پل ریالتو

اگر با تور ونیز به ایتالیا رفتید، یکی از جاذبه های اصلی ونیز پل ریالتو است. ریالتو یک پل سنگی قوسی است که در باریک ترین نقطه کانال بزرگ ونیز ساخته شده است. با ایستادن بر روی این پل می توانید نمایی 360 درجه از کانال بزرگ ونیز را مشاهده کنید. کانال بزرگ ونیز که گراند کانال نامیده می شود، بیشتر جاذبه های گردشگری ونیز را به هم متصل می کند. با توجه به اینکه نمای کاخ های ونیز رو به آب است، در هر تور ونیز می توانید با قایق سواری در کانال بزرگ، قسمت عظیمی از جاذبه های این شهر شگفت انگیز را مشاهده کنید.

  • کلیسای جامع میلان “Duomo di Milano”

کلیسای جامع میلان در شهر میلان ایتالیا قرار دارد. بنابراین، اگر برنامه سفر شما شامل بازدید از شهر میلان است، بازدید از این کلیسا را ​​از دست ندهید. این کلیسا یکی از شاهکارهای معماری تمام دوران است. در واقع می توان گفت در سفر به ایتالیا ارزش دارد یک روز کامل از رم یا ونیز را برای رفتن به میلان صرف کنید، فقط برای دیدن این کلیسای جامع که ساخت آن 6 قرن طول کشیده است!

  • برج کج پیزا

یکی از معروف ترین برج های کج در جهان، برج پیزا یکی دیگر از جاذبه های دیدنی ایتالیا است. در واقع برج کج پیزا در شهر پیزا ایتالیا قرار دارد و ارتفاعی در حدود 56 متر دارد. کج شدن این سازه احساس افتادن از آن را می دهد و این می تواند بازدید از آن را به یک تجربه هیجان انگیز تبدیل کند.

  • ساحل آمالفی

یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ایتالیا، ساحل آمالفی است که در امتداد لبه جنوبی شبه جزیره سورنتین در منطقه کامپانیا ایتالیا قرار دارد. ساحل آمالفی یک خط ساحلی 50 کیلومتری است که 13 شهر کوچک را در دل خود جای داده است. این شهرها توسط بزرگراهی به نام «SS163» به هم متصل می شوند. بنابراین رانندگی در این بزرگراه می تواند یکی از خاطره انگیزترین و خاص ترین رانندگی های زندگی شما باشد. البته اگر با تور ایتالیا به این ساحل رفته اید می توانید برای رانندگی در این بزرگراه ماشین کرایه کنید.