ثبت نام بدون سیم کارت در تلگرام امکان پذیر شد


به گزارش تیرازیس فایل، تلگرام در جدیدترین آپدیت، امکان ایجاد حساب کاربری بدون سیم کارت را فراهم کرده است. کاربران تلگرام همچنین می توانند یک تایمر عمومی برای حذف خودکار پیام ها در تمام چت های جدید تنظیم کنند. بخش موضوع اکنون دارای یک سری ویژگی های جدیدتر است و برای گروه هایی با بیش از 100 مشترک در دسترس است.

تلگرام از بدو تاسیس همواره برای ایجاد حساب کاربری نیاز به سیم کارت داشته است، اما کاربران می توانند با ورود به صفحه تنظیمات، شماره خود را از دید افراد غریبه مخفی کنند. همچنین در صفحه تنظیمات، یافتن حساب کاربری با شماره موبایل را غیرممکن کنید.

ویژگی جدید تلگرام که بر اساس پلتفرم Fragment کار می کند، به شما این امکان را می دهد که بدون داشتن سیم کارت واقعی یک حساب کاربری بسازید. البته تلگرام همچنان برای ساخت اکانت به شماره نیاز دارد و این الزام به طور کامل حذف نشده است. برای ایجاد اکانت بدون داشتن سیم کارت، باید یکی از شماره های ارائه شده در قطعه را ارائه دهید. این شماره ها رایگان نیستند.

تلگرام پیام های خود حذف شونده را در سال 2013 معرفی کرد. کاربران تلگرام می توانند پیام های خود و پیام های طرف مقابل را بدون به جا گذاشتن هیچ ردی از آنها حذف کنند. همچنین می‌توانید یک تایمر حذف خودکار تنظیم کنید تا پس از مدتی مشخص، تمام پیام‌های یک صفحه چت حذف شوند.

آخرین ویژگی تلگرام که حذف خودکار عمومی نام دارد، به شما اجازه می دهد تا پیام ها را در چت های جدید به طور کامل حذف کنید. تلگرام می گوید چت های فعلی شما تحت تأثیر این ویژگی قرار نمی گیرند، اما می توانید به راحتی با رفتن به تنظیمات > حریم خصوصی و امنیت > حذف خودکار پیام ها، ویژگی حذف عمومی را در حساب های بیشتری اعمال کنید.

تلگرام در آپدیت قبلی به ادمین گروه های بزرگ اجازه داد تا بحث های مختلف را درون «موضوعات» گروه بندی کند. قسمت تاپیک تلگرام عملکردی مشابه تالارهای اینترنتی قدیمی دارد، اما مجهز به فناوری های روز است. تلگرام می گوید که ویژگی های بیشتری در آخرین نسخه تاپیک اضافه شده است.

گروه هایی که موضوعی دارند در دو ستون باز می شوند تا بتوانید به سرعت به چت های قبلی خود دسترسی داشته باشید. گروه ها اکنون یک موضوع پیش فرض به نام عمومی دارند که حاوی پیام های قدیمی است و همه کاربران می توانند به آن دسترسی داشته باشند. ادمین ها می توانند نام این موضوع را تغییر دهند یا آن را پنهان کنند. تلگرام می‌گوید گروه‌ها می‌توانند حداکثر پنج رشته را پین کنند. هر رشته از تعداد نامحدودی از پیام های پین شده پشتیبانی می کند.

تلگرام با 700 میلیون کاربر فعال ماهانه میزبان پیام های اسپم بسیاری است. گروه های مدیریت معمولا از ربات های مختلفی برای مقابله با هرزنامه ها استفاده می کنند. در آپدیت جدید، ادمین های گروه هایی با بیش از 200 عضو می توانند قابلیت Aggressive Anti-Spam را که متکی بر الگوریتم های اختصاصی تلگرام است، فعال کنند.

برای مدت طولانی، کاربران تلگرام که نام کاربری عمومی دارند، می توانند یک کد QR برای تعامل سریع با افراد دیگر ایجاد کنند. به لطف به روز رسانی جدید، حتی کسانی که نام کاربری ندارند می توانند یک کد QR موقت ایجاد کنند. سایر کاربران می توانند با اسکن این کد شما را به لیست خود اضافه کنند.

مقاله مرتبط:

تلگرام می گوید که کاربران iOS اکنون می توانند از موتور جستجوی ایموجی که قبلا برای کاربران اندروید ارائه شده بود استفاده کنند. تلگرام همچنین صفحه استفاده از فضای ذخیره سازی را در اندروید بازطراحی کرده و مشابه نسخه آن است iOS انجام داده است. این صفحه جدید نشان می دهد که هر صفحه چت چقدر فضای گوشی شما را اشغال می کند.

نسخه جدید تلگرام دارای ایموجی های سفارشی بیشتری برای کاربران ممتاز است و بیشتر ایموجی های معمولی را تعاملی می کند.