ثبت نام اینترنتی شماره مجازی در موجو ایران


نحوه ردیابی شماره مجازی

یافتن صاحب شماره مجازی فرآیندی دشوار و پیچیده است که به جز پلیس فتا که در مواقع لزوم وارد عمل می شود، شاید افراد کمی بتوانند شماره مجازی را پیگیری کنند. از آنجایی که یکی از دلایل ارائه شماره مجازی ناشناخته ماندن هویت افراد بوده است، با انجام برخی کارها می توان از ردیابی آن جلوگیری کرد.

تا پیش از این اپلیکیشن هایی وجود داشتند که شماره های مجازی را به صورت رایگان ارائه می کردند و افراد مختلف به راحتی می توانستند آن ها را به تعداد زیاد برای مقاصد مختلف دریافت و استفاده کنند. اما با اعمال تحریم های مختلف این برنامه ها از دسترس مردم ایران خارج شده و تنها راه باقی مانده خرید شماره مجازی از سایت های معتبر است.

برخی از این سایت ها از افراد شماره تلفن یا آدرس ایمیل خود را می خواهند تا یک شماره مجازی به آنها ارائه دهند. بنابراین امکان ردیابی شماره مجازی با استفاده از این اطلاعات فراهم می شود. علاوه بر این، استفاده از شماره مجازی در برنامه های مختلف، نشانی IP دستگاه شخص را آشکار و ثبت می کند. با ردیابی آدرس IP دستگاهی که از آن استفاده می کند، می توان صاحب شماره مجازی را فهمید. بنابراین برای کاهش امکان ردیابی شماره مجازی، افراد سعی می کنند از برنامه های تغییر IP یا فیلترشکن برای استفاده از شبکه های اجتماعی مختلف استفاده کنند. این برنامه ها ردیابی صاحب شماره مجازی را با تغییر آی پی دستگاه غیرممکن می کنند.

آیا شماره مجازی غیر قانونی است؟

با توجه به اینکه شماره های مجازی ماهیت غیرقابل ردیابی دارند، بررسی غیرقانونی بودن یا نبودن شماره مجازی ضروری است.

پلیس فتا در ایران تنها زمانی شروع به ردیابی یا ردیابی شماره ای می کند که مالک آن در فضای اینترنت و دیجیتال تخلفی انجام دهد. بنابراین در صورت شکایت شخصی از شماره مجازی به پلیس فتا، پلیس فتا قابلیت ردیابی و ردیابی آن را خواهد داشت. البته برای شکایت ارائه مدارک مستدلی که نشان از تخلف صاحب این شماره مجازی داشته باشد الزامی است.

جرم شماره مجازی به عملکرد صاحب آن بستگی دارد. یعنی با خرید و استفاده از شماره مجازی در صورت عدم انجام تخلفات مشخص شده توسط پلیس فتا مشکلی وجود ندارد. اما اگر از شماره مجازی برای اهدافی مانند برهم زدن امنیت در فضای مجازی، کلاهبرداری و مواردی از این قبیل استفاده می کنید، باید عواقب آن را بپذیرید.

بنابراین حکم شماره مجازی بسته به نوع استفاده از آن کاملا مشخص خواهد شد. اگر از خود و کارتان مطمئن هستید، می توانید بدون نگرانی از سایت های معتبر یک شماره مجازی خریداری کنید و با رعایت نکات امنیتی از آن استفاده کنید تا کسی نتواند شما را شناسایی یا ردیابی کند.

خطرات شماره مجازی چیست؟

برخی از افراد نگران خطرات احتمالی استفاده از شماره مجازی هستند. همانطور که قبلاً گفته شد، داشتن و استفاده از شماره مجازی به خودی خود جرم محسوب نمی شود، بلکه روش استفاده شما از آن است که می تواند به عنوان جرایم اینترنتی طبقه بندی شود. پس جای نگرانی نیست و می توانید از شماره های مجازی به بهترین شکل استفاده کنید.

اما باید بدانید که شماره مجازی را از سایت ها و فروشگاه های معتبر و شناخته شده دریافت کنید تا اطلاعات شخصی شما لو نرود. در بالا بهترین و مطمئن ترین کشورهایی که می توانید با خیال راحت شماره مجازی خریداری کنید معرفی شده اند. بنابراین در پاسخ به این سوال که آیا شماره مجازی ردیابی می شود یا خیر، باید گفت که بستگی به میزان رعایت موارد امنیتی ذکر شده توسط شما دارد. علاوه بر این، کشورهای امن و سایت های فروش معتبر در حفظ اطلاعات شخصی شما بسیار موثر خواهند بود و اگر می خواهید شماره مجازی شما غیرقابل ردیابی باشد، بهتر است در خرید خود نهایت دقت را به خرج دهید.

چگونه شماره مجازی را در واتس اپ شناسایی کنیم؟

تشخیص شماره مجازی در واتس اپ تفاوت چندانی با روش های تشخیص شماره مجازی از واقعی نخواهد داشت. زیرا اپلیکیشن واتس اپ از ربات های مختلف مانند تلگرام استفاده نمی کند. اما از آنجایی که شماره استفاده شده توسط افراد فعال در این پیام رسان قابل مشاهده است، می توانید از روش های ذکر شده برای تشخیص شماره مجازی در واتس اپ استفاده کنید.

آیا استفاده از شماره مجازی در ایران غیرقانونی است؟

پلیس فتا استفاده از شماره مجازی را در ایران غیرقانونی می داند. زیرا استفاده غیرعادی از این اعداد و برهم زدن امنیت سایر کاربران در اینترنت بسیار راحت تر خواهد بود. اما باید توجه داشت که تا زمانی که در استفاده از شماره مجازی قوانین مربوط به جرایم رایانه ای و اینترنتی را رعایت کرده و مرتکب جرم نشوید، می توانید از شماره مجازی استفاده کرده و از مزایای آن بهره مند شوید.

نتیجه

در این مقاله که به عنوان تفاوت اعداد مجازی و حقیقی تقدیم شما عزیزان شد، به معرفی اعداد مجازی، مزایای آن و همچنین تفاوت آن با اعداد حقیقی پرداخته شد. برای افزایش امنیت خود در هنگام استفاده از شماره مجازی، توصیه می شود ابتدا شماره خود را از سایت های معتبر و شناخته شده دریافت کنید، از نرم افزار تغییر IP برای عدم ثبت IP دستگاه خود استفاده کنید و همچنین بهتر است کشورهای معتبر را برای Choose your انتخاب کنید. خرید شماره مجازی