ثبت اختراع اپل: صفحه کلید بدون کلید با صفحه نمایش لمسی و پشتیبانی از بازخورد لمسی


کریگ فدریگیماه گذشته یکی از مدیران مشهور اپل در مصاحبه ای با وال استریت ژورنال گفت که اعضای تیم طراحی اپل قبل از عرضه محصول جدید به بازار، سال ها روی بخش های مختلف آن کار می کنند و برخی از ایده های نوآورانه هرگز به واقعیت تبدیل نمی شوند. تولید – محصول.

اپل به طور رسمی می نویسد که مهندسان اپل روی صفحه کلید بدون کلید کار می کنند. چنین صفحه کلیدی می تواند کلیدهای مختلفی را در سناریوهای مختلف نمایش دهد. یکی از اولین پتنت های اپل که حول یک صفحه کلید بدون کلید متمرکز شده بود در سال 2012 ثبت شد و در سال های بعد حداقل سه پتنت مشابه دیگر مشاهده شد.

اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده پتنت جدیدی را ثبت کرده است که نشان می دهد اپل همچنان به ایده صفحه کلید بدون کلید علاقه مند است. یکی از تصاویر منتشر شده با پتنت، صفحه کلید بدون کلید با قابلیت کنترل iTunes و Apple Music را نشان می دهد. در بخشی از توضیحات ثبت اختراع، اپل به یک “ورودی بازی” برای صفحه کلید اشاره می کند.

تصاویر ثبت اختراع صفحه کلید بدون کلید اپل

یکی از پیشرفت های مهمی که در پتنت جدید دیده می شود، ارائه لمس واقعی روی صفحه کلید مجازی اپل است. صفحه نمایش ثانویه به گونه ای طراحی شده است که انعطاف پذیر باشد و با سنسورهای فشار سازگار باشد. در زیر این صفحه از یک برد لمسی استفاده شده است.

مقالات مرتبط:

لنوو سابقه ساخت لپ تاپ با صفحه کلید مجازی را دارد. اما این شرکت محصول خود را از روی صفحه نمایش می سازد LCD استاندارد استفاده شده است. کار با کیبورد مجازی لپ تاپ لنوو حسی شبیه به کیبورد گوشی هوشمند را به کاربر القا می کرد. اپل در تلاش است تا از طریق صفحه کلید مجازی یک تجربه کاملاً جدید ارائه دهد. صفحه کلید مجازی اپل ورودی های متنوعی را در برنامه های مختلف فراهم می کند تا بهترین تجربه ممکن را ارائه دهد. این صفحه کلید بدون کلید دارای چندین ناحیه با پشتیبانی از لمس لمسی خواهد بود.

اپل در پتنت خود کاربردهای مختلف صفحه کلید بدون کلید را به طور مبهم توضیح داده است. در یک حالت، این صفحه کلید ممکن است کلیدهای سنتی را نشان دهد. اما در موارد دیگر، کلیدها به شکل دیگری چیده می شوند. این صفحه کلید با پشتیبانی از سیستم بازخورد لمسی به لمس انگشت پاسخ می دهد. در این حالت، کاربر ممکن است احساسی مشابه فشار دادن کلیدهای مکانیکی داشته باشد. از آنجایی که صفحه کلید مجازی اپل در واقع یک نمایشگر است، احتمالا بخشی از آن به نمایش محتوای بصری اختصاص خواهد یافت.

در یکی از طرح های منتشر شده با پتنت اپل می بینیم که کاربر می تواند در لحظه راه اندازی کیبورد چیدمان کلیدها را مشخص کند. سایر تصاویر به ویژگی هایی مانند بازخورد لمسی و لمسی و نمایشگر تطبیقی ​​اشاره می کنند. فراموش نکنید که اکثر پتنت ها هرگز به محصولات واقعی تبدیل نمی شوند. بنابراین تا زمانی که اپل چیزی را اعلام نکند، هر آنچه در مورد کیبورد مجازی این شرکت گفتیم در حد شایعه باقی خواهد ماند.