توییتر 2; ایلان ماسک در پیامی عصرانه از کارمندان خواست که متعهد به “کار سخت و طولانی” باشند.


به گزارش Verge و به نقل از واشنگتن پست، الون ماسک او شبانه در ایمیلی به کارمندان توییتر اولتیماتوم داد تا خود را با “فرهنگ سخت کاری” وفق دهند. در غیر این صورت باید از این شرکت جدا شوند. گزارش ها حاکی از آن است که ماسک از کارمندان توییتر خواسته است تا یک فرم آنلاین را تا ساعت 5 بعد از ظهر روز پنجشنبه به وقت محلی امضا کنند و متعهد شوند که «ساعت های طولانی و شدید کار کنند». اگر کارمندان توییتر این فرم را امضا نکنند، اخراج می شوند و حداکثر سه ماه حقوق دریافت می کنند.

به گفته یکی از کارمندان سابق شرکت اوبر که در هفته گذشته جزئیاتی از اسرار داخلی توییتر را فاش کرد، ایلان ماسک به طور خاص در ایمیل شبانه خود از عبارت “تویتر 2.0” نام برده است. ایلان ماسک گفته است مهندسانی که در زمینه کدنویسی بسیار ماهر هستند نقش مهم تری در توییتر جدید خواهند داشت.

مقالات مرتبط:

ایمیل جدید ایلان ماسک در حالی منتشر شد که او هفته گذشته برای اولین بار با کارمندان توییتر ملاقات کرد. تقریبا دو هفته پیش، ایلان ماسک نیمی از کارمندان این شبکه اجتماعی مبتنی بر متن را اخراج کرد. ایلان ماسک در اولین ملاقات خود با کارمندان توییتر به آنها گفت:

دلیل موفقیت اسپیس ایکس و تسلا این است که کارمندان در دفتر هستند و سخت کار می کنند.

این اولین بار نیست که ایلان ماسک در گفتگو با کارمندان خود از کلمه کلیدی “سخت کار” استفاده می کند. او پیش از این از کارمندان تسلا خواسته بود که «بسیار سخت کار کنند» تا این خودروساز آمریکایی بتواند به اهداف خود دست یابد.

ایلان ماسک در ایمیل خود به کارمندان توییتر می گوید که برای موفقیت در دنیای رقابتی فزاینده باید تلاش زیادی کرد. به گفته ماسک، توییتر بسیار بیشتر از قبل مهندسی محور خواهد شد. ماسک می گوید که تیم های طراحی و مدیریت محصول همچنان نقش برجسته ای ایفا می کنند. اما مهندسانی که کدهای عالی می نویسند اکثریت تیم توییتر را تشکیل می دهند.

ایلان ماسک به محض خرید توییتر، به کارمندان شرکت مهلت کوتاهی داد تا سرویس اشتراک توییتر بلو را دوباره طراحی کنند. این نسخه جدید که امکان دریافت تیک آبی را فراهم می کند در زمان مورد نظر ایلان ماسک رسید. اما سر و صدای زیادی به پا کرد و اکنون ثبت نام موقتا غیرممکن است. ماسک می گوید توییتر آبی دوباره در 29 نوامبر در دسترس خواهد بود.