توییتر مایکروسافت را به نقض قوانین استفاده از داده خود متهم کرد


الکس اسپیرو، وکیل شخصی الون ماسک، نامه ای به مایکروسافت ارسال کرد و این شرکت را متهم به استفاده از API توییتر برای استفاده ها و اهداف غیرمجاز کرد. به گزارش نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال، اسپیرو او در نامه خود می نویسد: «مایکروسافت ممکن است چندین مفاد توافقنامه را در مدت زمان طولانی نقض کرده باشد. او نیز خالق است این ویندوز را به سوء استفاده از داده های توییتر، از جمله به اشتراک گذاری آن با سازمان های دولتی بدون اجازه متهم می کند. اسپیرو او همچنین نوشت که مایکروسافت از پرداخت هزینه برای استفاده از داده خودداری کرده است.

مایکروسافت چندین سال است که از داده های توییتر در برخی از محصولات خود از جمله بینگ و ایکس باکس و همچنین ابزارهای تبلیغاتی استفاده کرده است. با این حال، پس از پایان دسترسی رایگان به API توییتر، غول فناوری مستقر در ردموند تصمیم گرفت با حذف توییتر از ابزار مدیریت رسانه های اجتماعی خود برای تبلیغ کنندگان و حذف گزینه آپلود اسکرین شات و کلیپ در کنسول های ایکس باکس، از شبکه اجتماعی فاصله بگیرد. و نوار بازی ویندوز را غیرفعال کرد. مایکروسافت توضیحی برای این تصمیمات ارائه نکرد، اما توییتر برای دسترسی به API جدید خود، ماهانه 50000 دلار از سازمان ها دریافت می کند.

نوشته شده توسط اندروید، الون ماسک هنگامی که توییتر از ابزارهای مدیریت رسانه های اجتماعی خود حذف شد، مایکروسافت در توییتی نوشت: «آنها به طور غیرقانونی با استفاده از داده های توییتر آموزش دیده بودند. “اکنون زمان شکایت است.” ماسک مدیر عامل تسلا ادعا می کند که و مایکروسافت اخیراً روابط تیره ای داشته اند غول فناوری مستقر در ردموند OpenAI را کنترل می کند. مایکروسافت که در مجموع 13 میلیارد دلار در استارتاپ ها سرمایه گذاری کرده است ChatGPT سرمایه گذاری کرد، اظهار داشت که این ادعا درست نیست. ماسک به فاکس نیوز گفت که او نگران است که ChatGPT برای اهداف سیاسی آموزش داده شده است. میلیاردر معروف مدتی است که در حال توسعه چت ربات هوش مصنوعی خود بوده است TruthGPT شروع شده است.

ما هنوز نمی دانیم که نامه توییتر به مایکروسافت به شکایت ختم می شود یا خیر، اما این شبکه اجتماعی از سازنده ویندوز می خواهد تا میزان استفاده از داده های برنامه های خود را بررسی کند. توییتر همچنین از مایکروسافت خواست تا گزارشی در مورد داده‌های شرکت و نحوه ذخیره و استفاده از آن‌ها تا ژوئن ارائه کند و علاوه بر این اعلام کند که چه زمانی به سازمان‌های دولتی اجازه دسترسی به داده‌های گفته شده را داده است.