توییتر دفتر خود در سیاتل را بست و از کارمندان خواست که از خانه به کار خود ادامه دهند


به گزارش نیویورک تایمز، پس از آن خبر بسته شدن دفتر توییتر در سیاتل منتشر شد الون ماسک تصمیم به توقف پرداخت اجاره خود گرفت.

ماسک اخیراً به یکی دیگر دستور داده است که یکی از مراکز داده توییتر را ببندد تا در هزینه شرکتی که در اوایل سال جاری در قراردادی 44 میلیارد دلاری خریداری کرده بود، صرفه جویی کند.

الون ماسک وی نسبت به وضعیت منفی جریان نقدینگی توییتر در سال 2023 هشدار داد و اظهار داشت: وضعیت فعلی این شبکه اجتماعی مانند هواپیمایی است که با سرعت زیاد روی زمین می افتد، موتورهای آن آتش گرفته و نمی توان آن را کنترل کرد.

توییتر چهارشنبه گذشته دچار یک قطعی بزرگ شد و ده ها هزار کاربر در سراسر جهان قادر به دسترسی به پلتفرم اجتماعی یا برخی از ویژگی های کلیدی آن نبودند. این وضعیت چند ساعتی ادامه داشت و سپس وضعیت به حالت عادی بازگشت. در واقع، از آنجایی که ماسک توییتر را اشغال کرده است، این اتفاق اولین اختلال عمومی و گسترده ای بود که شبکه اجتماعی مذکور با آن مواجه شد.

Downdetector، وب‌سایتی که قطع سرویس‌های آنلاین را از طریق منابع مختلف از جمله گزارش‌های کاربران ردیابی می‌کند، بیش از 10000 گزارش از کاربران در ایالات متحده، حدود 2500 از ژاپن و حدود 2500 گزارش از بریتانیا در اوج اختلالات توییتر دریافت کرد.

بیشتر گزارش های عدم دسترسی به توییتر مربوط به کاربرانی بود که اعلام کردند هنگام بازدید از این شبکه اجتماعی از طریق مرورگر با مشکلات فنی مواجه شده اند.

به گزارش Downdetector، گزارش‌های قطعی توییتر تا عصر چهارشنبه به شدت کاهش یافت و برخی از کاربران گزارش دادند که شرایط مدتی بعد به حالت عادی بازگشته است.

ماسک او روز چهارشنبه در توییتی نوشت:

تغییرات قابل توجهی در معماری سرورهای اصلی ایجاد شده است و در نتیجه توییتر باید سریعتر باشد.الون ماسک

البته ماسک او در پست خود به قطعی های گزارش شده توسط کاربران اشاره ای نکرد.

به گزارش نیوزمکس، برخی از کاربران گزارش دادند که در طول قطعی توییتر نتوانسته اند از طریق نسخه دسکتاپ وارد حساب کاربری خود شوند. برخی دیگر نیز اشاره کردند که این مشکل بر اپلیکیشن موبایل و ویژگی های آن از جمله سیستم اطلاع رسانی تاثیر گذاشته است.

سایر کاربران نیز با استفاده از هشتگ TwitterDown، به‌روزرسانی‌ها و میم‌های مربوط به اختلال را در توییتر به اشتراک گذاشتند.

از سوی دیگر، تلاش تعدادی از کاربران توییتر برای ورود به حساب کاربری خود از طریق نسخه دسکتاپ این شبکه اجتماعی با خطای «مشکلی بود، نگران نباشید، تقصیر شما نیست، دوباره امتحان کنید» مواجه شد. “

ماسک او در توییت دیگری نوشت که همچنان می تواند از شبکه اجتماعی تحت مالکیت خود استفاده کند. وی در پاسخ به یکی از کاربران که در مورد خرابی پلتفرم اجتماعی مذکور سوال کرده بود، گفت:

توییتر برای من کار می کند.الون ماسک

بر اساس برخی برآوردها، صدها کارمند توییتر، از جمله مهندسانی که مسئول رفع اشکالات و جلوگیری از قطع سرویس هستند، در ماه نوامبر اخراج یا شرکت را ترک کردند.

گفتنی است هزاران کاربر توییتر در ماه های فوریه و جولای و قبل از روی کار آمدن الون ماسکتحت تأثیر تأثیر جهانی این بستر اجتماعی قرار گرفته بود.