توییتر استارلینک، اینترنت ماهواره ای ایلان ماسک را تبلیغ می کند


اسپیس ایکس، شرکت فضایی الون ماسک، یکی از بسته های بزرگ تبلیغاتی توییتر را خریداری کرده است. توییتر که قبلاً یک شرکت سهامی عام بود، طی هفته‌های اخیر توسط ایلان ماسک در قراردادی ۴۴ میلیارد دلاری برای گسترش بیشتر امپراتوری تجاری ثروتمندترین مرد جهان خریداری شد.

به گزارش CNBC، کمپین توییتر اسپیس ایکس بر روی سرویس اینترنت ماهواره ای Starlink متمرکز شده است. SpaceX ظاهراً قصد دارد تعداد کاربران Starlink را به لطف تبلیغات توییتر در اسپانیا و استرالیا افزایش دهد. گفته می شود اسپیس ایکس بیش از 250 هزار دلار برای بسته تبلیغاتی توییتر هزینه کرده است.

به لطف بسته تبلیغاتی توییتر، تبلیغات SpaceX برای یک روز کامل در بالای جدول زمانی شبکه اجتماعی مبتنی بر متن قرار می گیرد. در روز یا روزهایی که برای کمپین SpaceX تعیین شده است، تبلیغات Starlink در اولین سه باری که کاربر برنامه توییتر را باز می کند ظاهر می شود. این بسته تبلیغاتی در هفته گذشته توسط اسپیس ایکس خریداری شد و احتمالا در استرالیا و سپس در اسپانیا فعال خواهد شد.

تعدادی از کارمندان فعلی و سابق توییتر که نخواستند نامشان فاش شود، به CNBC گفتند که اسپیس ایکس اغلب در سال‌های اخیر بسته‌های تبلیغاتی بزرگی را در توییتر خریداری نکرده است.

ماسک علاوه بر مدیریت توییتر و اسپیس ایکس به عنوان رهبر تسلا نیز شناخته می شود. تسلا تیم روابط عمومی ندارد و هزینه زیادی برای تبلیغات معمولی نمی کند. برای سال‌ها، ایلان ماسک شخصاً تمام اطلاعیه‌های مهم تسلا را در توییتر منتشر می‌کند و برای این برند بازاریابی می‌کند.

ایلان ماسک از زمان تصاحب توییتر تاکید ویژه ای بر افزایش درآمدهای این شبکه اجتماعی داشته است. توییتر قبل از تصاحب ایلان ماسک ۲۳۷.۸ میلیون کاربر فعال روزانه داشت و گزارش‌های غیررسمی حاکی از افزایش تعداد کاربران است. ماسک قصد دارد نیمی از درآمد توییتر را به سرویس اشتراک ۸ دلاری Twitter Blue وابسته کند.

مقالات مرتبط:

تعداد قابل توجهی از شرکت‌های تبلیغاتی در هفته‌های اخیر اجرای توییتر را متوقف کرده‌اند و یک کمپین تبلیغاتی – حتی یک کمپین به اندازه چیزی که اسپیس ایکس خرید – احتمالاً به توییتر کمک نمی‌کند تا زیان‌های مالی خود را جبران کند. جنرال موتورز، آئودی، فولکس واگن، فایزر و یونایتد ایرلاینز از جمله معروف ترین شرکت هایی هستند که به طور موقت در توییتر تبلیغ نمی کنند.

سرویس هشت دلاری توییتر بلو در روزهای اخیر بسیار حاشیه ساز شده است. این سرویس به تمامی کاربران این امکان را می دهد که با پرداخت هشت دلار در ماه یک تیک آبی دریافت کنند. همانطور که انتظار می رفت، با راه اندازی Twitter Blue، بسیاری از کاربران شروع به جعل هویت افراد و برندهای معروف کردند. در یک مثال فاجعه بار، حساب جعلی شرکت داروسازی Eli Lilly باعث شد ارزش بازار این شرکت 15 میلیارد دلار کاهش یابد.

ایلان ماسک در اولین ملاقات عمومی با کارمندان توییتر از احتمال ورشکستگی این شبکه های اجتماعی صحبت کرد. کارشناسان می گویند اگر توییتر نابود شود، 16 سال تاریخ بشر از بین خواهد رفت.