توییتر احتمالاً یک تیک طلایی به برندها و سازمان ها اختصاص می دهد


Verge با استناد به فایل صوتی از جلسه بین الون ماسک و کارکنان افشا شده توییتر به نقل از رهبر و مدیر عامل جدید شبکه اجتماعی گفتند که سرویس آبی 8 دلاری توییتر احتمالاً به این زودی ها دوباره در دسترس نخواهد بود. این سرویس امکان دریافت تیک آبی را با پرداخت ماهیانه هشت دلار فراهم می کند.

پس از راه اندازی توییتر بلو، برخی از کاربران شروع به جعل هویت افراد مشهور کردند و مشکلاتی را ایجاد کردند. اکنون، ماسک می‌گوید: «تویتر بلو تا زمانی که مطمئن شویم هیچ جعل مهمی در کار نیست، باز نمی‌گردد».

ایلان ماسک هفته گذشته توییت کرد که توییتر آبی دوباره در 29 نوامبر 2022 در دسترس خواهد بود. با این حال، در یک ملاقات حضوری با کارکنان، اعلام شد که زمان دقیق راه اندازی توییتر بلو نامشخص است: “شاید ما این کار را انجام دهیم. هفته آینده آن را راه اندازی کنیم، شاید ما نخواهیم. تا زمانی که مطمئن نباشیم توییتر در برابر جعل قابل توجه محافظت می شود، سرویس آبی را راه اندازی نمی کنیم.

ایلان ماسک پس از تصاحب توییتر به سرعت تحول این شبکه اجتماعی را آغاز کرد و در اولین گام به گروهی از کارمندان این فرصت را داد تا در مدت زمان کوتاهی سرویس اشتراک توییتر بلو را دوباره طراحی کنند. با وجود هشدارهای اولیه اعضای تیم اعتماد و ایمنی توییتر، ماسک سرویس جدید Blue را در دسترس قرار داد و کاربران به سرعت جعل هویت آن را آغاز کردند. تنها پس از دو روز، سرویس آبی در دسترس نبود.

در حال حاضر مشخص نیست که ایلان ماسک چگونه قصد دارد جلوی جعل هویت افراد مشهور را بگیرد. Twitter Blue با وجود تیک آبی، هویت مالک حساب را به درستی تأیید نمی کند. در هفته‌های اخیر، توییتر برچسب خاکستری رسمی را اضافه، حذف و سپس دوباره به حساب‌های رسمی اضافه کرده است. هیچ توضیحی برای این برچسب ارائه نشده است، اما ماسک به وضوح در تلاش است تا حساب های رسمی را از حساب های غیر رسمی تشخیص دهد.

ایلان ماسک در دیدار جدید خود با کارمندان توییتر گفت که این شبکه اجتماعی احتمالا به جای تیک آبی، “یک تیک رنگ متفاوت” را به حساب های کاربری موسسات و شرکت ها اختصاص می دهد. ماسک می گوید که این تیک جدید هنوز در مرحله ایده پردازی است و تصمیم نهایی در مورد آن گرفته نشده است. تعدادی از کاربران گفته اند که ممکن است شاهد اضافه شدن تیک طلایی به حساب های توییتر باشیم.

مقالات مرتبط:

پس از انتشار گزارشی اختصاصی توسط The Verge، ایلان ماسک در توییتی تایید کرد که سرویس اشتراک آبی تا زمانی که مکانیزمی برای جلوگیری از جعل هویت گسترده ایجاد نشود، در دسترس نخواهد بود. وی همچنین گفت: احتمالا از تیکی با رنگ متفاوت برای سازمان ها استفاده خواهیم کرد.

توییتر در حال حاضر بیشتر درآمد خود را از طریق تبلیغات به دست می آورد، اما ایلان ماسک در تلاش است تا سهم سرویس اشتراک از درآمد کلی توییتر را افزایش دهد. ماسک معتقد است که آینده توییتر به موفقیت سرویس اشتراک بستگی دارد. از زمان تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک، درآمد تبلیغاتی این شبکه اجتماعی افت قابل توجهی را تجربه کرده است.