توییتر آبی جدید از راه رسید. افزایش قیمت آیفون و معرفی تیک طلایی و خاکستری


توییتر در بیانیه ای اعلام کرد که فردا (دوشنبه، 21 دسامبر) سرویس اشتراک Twitter Blue را دوباره در دسترس قرار می دهد. یک نسخه بازطراحی شده از سرویس اشتراک حدود یک ماه پیش به طور موقت منتشر شد، اما جعل هویت افراد مشهور این شبکه اجتماعی مبتنی بر متن را مجبور کرد تا از Blue استفاده کند.

طبق گزارش های Verge و Bloomberg، Twitter Blue برای کسانی که این سرویس اشتراک را از طریق وب خریداری می کنند، ماهانه هشت دلار هزینه دارد و کاربران آیفون باید ماهانه 11 دلار برای خرید Twitter Blue بپردازند. تفاوت قیمت توییتر آبی در آیفون نتیجه 30 درصد هزینه اپ استور است.

ویژگی های سرویس Twitter Blue

الون ماسک در روزهای اخیر تا آستانه یک جنگ بزرگ با اپل پیش رفت اما تیم کوکمدیر عامل اپل، شخصاً او را به اپل پارک دعوت کرد تا “سوء تفاهم ها را برطرف کند.”

جزئیات دیدار ماسک و توییتر در دسترس نیست، اما به احتمال زیاد این دو مدیر برجسته فناوری به توافق کلی دست یافته اند. پس از آن جلسه، اپل به عنوان بزرگترین مشتری تبلیغات توییتر، خرید تبلیغات را از سر گرفت و ایلان ماسک از آن عقب نشینی کرد. به نظر می رسد توافق ماسک و کوک این است که اپل دوباره تبلیغات خود را در توییتر آغاز کند و ایلان ماسک با افزایش قیمت سرویس Blue در آیفون همچنان 30 درصد کمیسیون به اپل پرداخت کند.

پیش از این توییتر با ارائه سرویس Blue به تمامی کاربران خود اجازه می داد تا یک حساب تایید شده (با تیک آبی) دریافت کنند، اما اکنون می گوید کاربران برای دریافت تیک آبی باید شماره موبایل خود را ثبت کنند. به گفته مدیر محصول توییتر، هدف از افزودن این پیش نیاز، مبارزه با جعل است. پس از ارائه سرویس آبی ابتدا اکانت شخص بررسی می شود و سپس تیک آبی به وی داده می شود.

توییتر می گوید که تغییر شناسه، نام اکانت و عکس پروفایل باعث حذف تیک آبی می شود و این تیک آبی تا زمانی که اکانت توسط مدیران توییتر بررسی نشود، برنمی گردد.

به گفته توییتر، کاربران نسخه اشتراکی علاوه بر دریافت تیک آبی، به یک سری ویژگی های جذاب مانند ویرایش توییت، آپلود ویدیو با کیفیت 1080p و حالت Reader دسترسی خواهند داشت. با ارائه Twitter Blue، تبلیغات این شبکه اجتماعی «کمتر» می شود. به زودی کاربرانی که تیک آبی دارند در قسمت جستجو و همچنین در قسمت پاسخ هر توییت در جایگاه بالاتری نسبت به سایرین نمایش داده می شوند.

مقالات مرتبط:

برای جلوگیری از جعل هویت برندها، توییتر تگ Official را به حساب های آنها اضافه کرده است. این شرکت می گوید که این برچسب را با یک تیک طلایی برای مشاغل جایگزین خواهد کرد. تا قبل از پایان هفته جاری، «حساب‌های دولتی و چندجانبه» تیک خاکستری دریافت خواهند کرد.

ایلان ماسک پس از تصاحب توییتر و اخراج مدیران این شبکه اجتماعی، سرویس اشتراک Blue را دوباره طراحی کرد تا وابستگی مالی توییتر به تبلیغات را کاهش دهد. دو روز پس از انتشار توییتر آبی جدید، جعل هویت گسترده توسط حساب‌های کاربری با تیک‌های آبی، این سرویس را از دسترس خارج کرد.

انتشار زودهنگام Twitter Blue شرکت های تبلیغاتی و مقامات دولتی را نگران کرد. سناتور اد مارکی او به ایلان ماسک گفت که مشکلات شرکت هایش را برطرف کند، در غیر این صورت کنگره آمریکا وارد عمل می شود.

ایلان ماسک گفته است که امکان ارسال توییت‌های طولانی تقریباً آماده است. شاید این ویژگی برای کاربران اشتراک در دسترس باشد.