تویوتا کم مصرف ترین خودروی سری پریوس را معرفی کرد


تویوتا در آستانه نمایشگاه خودروی لس آنجلس 2022 از جدیدترین خودروی پریوس به عنوان کم مصرف ترین مدل این سری رونمایی کرد. بر اساس برآوردهای تویوتا، مصرف سوخت ترکیبی مدل پایه و محور جلوی این خودرو حدود 57 مایل بر گالن معادل 24 کیلومتر بر لیتر است. به عبارت دیگر خودروی مذکور در هر صد کیلومتر تنها حدود 4 لیتر سوخت مصرف می کند. تویوتا پریوس 2023 را در گریدهای LE، XLE و Limited طراحی کرده است که علاوه بر داشتن مرکز ثقل پایین تر، عریض تر و موقعیت رانندگی پایین تری دارند. سقف خودروی جدید 2 اینچ کمتر از مدل قبلی و قسمت عقب آن 1 اینچ پهن تر است. ناگفته نماند که تویوتا با کمک چرخ های بزرگتر در مدل های XLE و Limited به دنبال ظاهری اسپرت تر و مدرن تر بوده است.

تویوتا پریوس زرد 2023

اما تغییرات پریوس جدید به ظاهر آن ختم نمی شود و بهبود عملکرد نیز در آن دیده می شود. پریوس 2023 از موتور هیبریدی نسل پنجم تویوتا و باتری لیتیوم یونی جدید استفاده می کند که 15 درصد کارآمدتر از باتری های نیکل است. این بدان معناست که شرکت ژاپنی موفق به تولید باتری کوچکتر و سبکتر بدون از دست دادن عملکرد شده است. با این حال، از آنجایی که پریوس یک خودروی هیبریدی است و تنها به نیروی الکتریکی متکی نیست، تویوتا یک موتور بنزینی بزرگتر 2 لیتری را نیز برای آن در نظر گرفته است.

تویوتا پریوس 2023 شارژ می شود

به گفته این شرکت، مدل اکسل جلو خودروی مذکور قدرتی معادل 194 اسب بخار دارد و می تواند در 2.7 ثانیه از صفر به 60 مایل در ساعت (0 تا 95 کیلومتر در ساعت در 2.7 ثانیه) برسد که این میزان برای سایر مدل ها 9.8 ثانیه است. . خودروهای محور جلو سریعتر هستند. مدل چهار چرخ تیز 196 اسب بخار قدرت دارد و از 0 به 60 مایل در ساعت در 7 ثانیه می رسد. همه مدل ها دارای سه حالت رانندگی هستند: حالت Eco مصرف سوخت و حالت ها را کاهش می دهد قدرت و اسپرت نیز پاسخگویی جریان تزریق سوخت را افزایش می دهند.

نمای مثلثی خودرو تویوتا پریوس 2023

از دیگر ویژگی های تویوتا پریوس 2023 می توان به 6 پورت USB-C و سیستم مولتی مدیا و صوتی تویوتا اشاره کرد که با کارپلی و اندروید اتو تکمیل شده است. همچنین سیستم Connected Service Drive Connect این شرکت دسترسی به دستیار هوشمندی را در اختیار راننده قرار می دهد که از دستورات صوتی و ناوبری ابری بهره می برد و می تواند آخرین نقشه های موجود را به همراه اطلاعات ترافیک و ناوبری از سرورهای ابری دریافت کند. علاوه بر این، اگر راننده در یافتن مقصد خود مشکل داشته باشد، می تواند از این ویژگی استفاده کند از Destination Assist استفاده کنید و در هر ساعت از شبانه روز با یکی از راهنمایان زنده تویوتا تماس بگیرید.

نمای داخلی تویوتا پریوس 2023

تویوتا برای سهولت در رانندگی، سیستم های مانیتور نقطه کور و هشدار دنده عقب را برای پریوس جدید در نظر گرفته و تمامی مدل ها را به دستیار پارک جلو و عقب و ترمز خودکار مجهز کرده است. همچنین مدل لیمیتد مجهز به نمایشگر پانوراما با دید 360 درجه در اطراف خودرو و سیستمی برای کمک به راننده در پارک موازی و دوبل است.

علاوه بر این، پریوس 2023 از آخرین نسخه سیستم Safety Sense تویوتا استفاده می کند که دارای ویژگی هایی مانند تشخیص عابر پیاده و جلوگیری از برخورد، هشدار خروج از خط و اصلاح فرمان و کروز کنترل است. یکی از قابلیت های جدید سیستم مذکور که در پریوس نیز موجود است، امکان رانندگی فعال است که امکان ترمز ملایم در پیچ ها و یا تشخیص عابرین پیاده یا دوچرخه سواران یا وسایل نقلیه دیگر را فراهم می کند.

نمای عقب تویوتا پریوس 2023

تویوتا هنوز در مورد قیمت و زمان عرضه پریوس 2023 اظهار نظری نکرده است. اما قول داد تا پایان سال جاری جزئیات این موارد را به اطلاع علاقه مندان برساند.