تولید حافظه موقت در قلب ایران توسط شرکت تراشه های حافظه فدک


امروزه شرکت پردازنده تراشه های حافظه فدک را می توان یکی از معدود شرکت هایی در غرب آسیا دانست که موفق به طراحی و ارائه انواع حافظه های DDR (حافظه موقت) در ظرفیت های مختلف و نسل های مختلف به بازار شده است. محصولات این شرکت با برند FDK در نسخه های DDR3، DDR4 و به زودی DDR5 مطابق با استانداردهای اعلام شده توسط موسسه جهانی JEDEC تولید می شود. این محصولات پس از گذراندن تست های نرم افزاری و همگام سازی با سخت افزارهای مدرن در بازارهای ایران در دسترس کاربران قرار خواهند گرفت.

در حال حاضر ماژول های FDK در 3 سری H3، S4 و A1 طراحی و تولید می شوند.

ماژول های حرفه ای Fadec به سری H3 معروف هستند که با استفاده از هیت سینک های بلند محصولی با کیفیت تولید کرده اند، این ماژول ها در فرکانس کاری 2400 تا 3600 مگاهرتز با استفاده از PCB های مرغوب و با استفاده از تراشه های حرفه ای و دستچین شده در دسترس هستند. عموم کاربران هستند. از ویژگی های بارز این سری از محصولات زمان تاخیر CL18 در فرکانس 3600 می باشد که این محصولات را با محصولات حرفه ای و جهانی قابل مقایسه کرده است. عرضه کیت های مختلف در ظرفیت های 4، 8 و 16 گیگابایت در بسته های دوتایی و کواد پک توانسته است طیف کاملی از محصولات را در اختیار کاربران قرار دهد.

ماژول های نیمه حرفه ای فدک با سری S4 معرفی شده اند و ویژگی بارز آنها استفاده از خنک کننده های کوتاه (هیت سینک) در کنار چیپست های DDR4 است. این سری از محصولات در فرکانس های کاری 2400 تا 3600 مگاهرتز و ظرفیت های 8 و 16 گیگابایت در دسترس عموم قرار دارند.