تولید آیفون SE جدید با طراحی مشابه آیفون 14 “دوباره آغاز شد”


مینگ چی کواین افشاگر معروف پیش از این از توقف تولید نسل جدید آیفون SE خبر داده بود. اما حالا می گوید که روند تولید این گوشی از سر گرفته شده است. به گفته مینگ چی کو، اپل پروژه آیفون SE 4 را دوباره راه اندازی کرده است و این گوشی قرار است با صفحه نمایش OLED عرضه شود. اپل پیش از این هیچ یک از گوشی های سری iPhone SE را به صفحه نمایش OLED مجهز نکرده است.

این افشاگر باتجربه می گوید که نسل جدید آیفون SE از مودم 5G خود اپل نیز استفاده خواهد کرد. آیفون ها در حال حاضر به مودم های کوالکام مجهز هستند. به گفته مینگ چی کو، اپل با موانع فنی در زمینه شبکه mmWave و ارتباطات ماهواره ای در تولید مودم اختصاصی دست و پنجه نرم می کند.

به گزارش Verge، نسل جدید آیفون SE قرار است نسخه اصلاح شده آیفون 14 باشد و از صفحه نمایش 6.1 اینچی استفاده کند. تفاوت بین این دو گوشی “جزئی” خواهد بود. تولید نسل جدید آیفون SE از اوایل سال 2024 آغاز خواهد شد.این گوشی ممکن است تا قبل از پایان سال 2024 وارد بازار شود.

مشخص نیست که آیا آیفون SE 4 به ویژگی های برتر آیفون 14 مانند ارتباطات ماهواره ای، فیس آیدی و دوربین دوگانه با حالت شب مجهز خواهد شد یا خیر. نسل سوم آیفون SE هیچ کدام از این ویژگی ها را ندارد.

مینگ چی کو حدود یک ماه پیش ادعا کرد که تولید نسل چهارم آیفون SE به طور کامل متوقف شده است و اپل قصد دارد به استفاده از مودم های کوالکام در گوشی های آیفون 15 و آیفون 16 ادامه دهد. او اکنون می گوید که آیفون SE 4 به تراشه اختصاصی 5G مبتنی بر لیتوگرافی 4 نانومتری مجهز خواهد شد. این تراشه از نسخه زیر 6 گیگاهرتز 5G پشتیبانی می کند، نه نسخه پیشرفته تر mmWave.

مینگچی کو می گوید بعد از آیفون SE 4، مودم های انحصاری اپل وارد دیگر محصولات این شرکت مانند اپل واچ و آی پد خواهند شد.