توضیحات متن ساده را با ابزار بازی سازی Roblox به کد و اشیاء سه بعدی تبدیل کنید


ماه گذشته، Roblox چشم انداز کلی خود را برای ایجاد محتوا با کمک اعلام کرد هوش مصنوعی ارائه شده است. این شرکت آینده‌ای را متصور بود که در آن هوش مصنوعی مولد می‌تواند به کاربران در ایجاد کد، مدل‌های سه‌بعدی و موارد دیگر با استفاده از دستورات متنی ساده کمک کند. اکنون این شرکت اولین قدم های خود را در این زمینه برداشته و نسخه بتا Code Assist و Meterial Generator را ارائه کرده است.

نوشته شده توسط Engget، در حال حاضر هیچ یک از ابزارهای Code Assist یا Material Generator از طریق توضیحات متنی کار نمی کنند. اما رئیس Roblox می‌گوید این راه‌حل‌ها می‌توانند به خودکارسازی وظایف کدگذاری اصلی کمک کنند تا بتوانید روی کارهای خلاقانه‌تر تمرکز کنید. به این معنی که می توان بخش هایی از کد برنامه و بافت اشیا را بر اساس دستورات کوتاه با هوش مصنوعی تولید کرد.

اگر قبلاً از چت ربات‌های هوش مصنوعی استفاده کرده‌اید، ممکن است با نحوه کار ابزارهای بازی‌سازی جدید Roblox آشنا باشید. به عنوان مثال، GPT-3 می تواند کد برنامه نویسی را با دریافت توضیحات متن ساده تولید کند.

Code Assist امیدوارکننده به نظر می رسد. اما Roblox می‌گوید این احتمال وجود دارد که حاوی اطلاعات نادرست باشد. در واقع این شرکت می گوید که بررسی و اطمینان از صحت کدهای این ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی به عهده کاربران است. با این حال به نظر می رسد این شرکت اولین گام ها را برای تبدیل کاربران عادی به بازی ساز برداشته و ابزاری جذاب ارائه کرده است که با ارائه دستورات متنی ساده می تواند به راحتی مدل ها یا صحنه های سه بعدی را در آینده ایجاد کند.