توسعه اپلیکیشن با دستورات صوتی و بدون نیاز به دانش کدنویسی. ویژگی انقلابی هدست واقعیت ترکیبی اپل


طبق ادعای مجله اطلاعات به نقل از منابع آگاه، اپل در حال کار بر روی ابزارهای جدیدی است تا علاوه بر توسعه دهندگان، کاربران هدست واقعیت ترکیبی این شرکت نیز بتوانند به طور مستقل اپلیکیشن های واقعیت افزوده ایجاد کنند.

ظاهرا کاربران هدست اپل تنها از طریق دستیار صوتی سیری و بدون نیاز به دانش کدنویسی قادر به توسعه اپلیکیشن واقعیت افزوده خواهند بود. سپس کاربران می توانند برنامه ساخته شده Siri را در اپ استور منتشر کنند تا دیگران دانلود کنند.

اطلاعات می گوید که به عنوان مثال می توان یک اپلیکیشن واقعیت افزوده ایجاد کرد که در آن حیوانات مجازی در داخل اتاق یا اطراف اشیاء داخل اتاق حرکت می کنند، بدون اینکه نیازی به طراحی انیمیشن و محاسبه حرکات حیوانات در فضای سه بعدی باشد.

منابع آگاه ابزار ویژه اپل را با بازی هایی مانند Minecraft و Roblox مقایسه کرده اند. گیمرها می توانند در این دو بازی دنیای سه بعدی بسازند. گفته می شود که اپل از دانش کارشناسان استارت آپ Fabric Software که در سال 2017 به دست آورده است، برای توسعه نرم افزار مورد نظر استفاده می کند.

اپل در حال حاضر ابزارهایی برای توسعه محتوای واقعیت افزوده مانند Reality Composer در iPhone و iPad دارد. احتمالا از این ابزارها در هدست واقعیت ترکیبی اپل نیز استفاده خواهد شد.

گزارش وب سایت اطلاعات بر اساس ادعای افرادی نوشته شده است که آخرین بار این هدست را در سال 2021 دیده اند.بنابراین ممکن است برنامه های اپل از آن زمان تغییر کرده باشد.

به گفته منابع آگاه، اپل به طور جدی در حال توسعه محتوای واقعیت افزوده است تا هدست خود را برای مشتریان بالقوه جذاب تر کند. ظاهرا اپل بر روی نرم افزارهای متمرکز بر سلامت جسمی و روانی تمرکز کرده است. یکی از دموهای اولیه اپل به کاربران این امکان را می داد تا هدست را قرار داده و وارد باغ ذن (باغ های صخره ای ژاپنی با فضایی آرامش بخش) شوند.

شایعه شده است که هدست واقعیت مختلط اپل تا قبل از پایان سال 2023 وارد بازار می شود. این هدست علاوه بر نظارت بر حرکات دست و چشم، دارای چندین دوربین خارجی و سیستم عامل مشابه iOS است. کاربران می توانند از هدست اپل به عنوان نمایشگر مک ثانویه استفاده کنند.