تنها نیمی از آیفون های تولید شده در هند استانداردهای اپل را دارند


ظاهرا اپل در زمینه تولید آیفون در هند با مشکلاتی مواجه شده است. از هر دو قطعه تولید شده در کارخانه Hosur که توسط تامین کننده ای به نام تاتا اداره می شود، تنها یکی از آنها استانداردهای مورد نیاز غول فناوری مستقر در کوپرتینو را برآورده می کند. راندمان 50% برای هر عملیات تولیدی بسیار کم است و برخلاف اهداف تولیدی و زیست محیطی اپل عمل می کند.

مهندسان سابق اپل به فایننشال تایمز گفتند که تامین کنندگان آیفون و مقامات دولتی چین رویکرد “هرچه لازم باشد” را برای به دست آوردن بیشترین سهم از تولید آیفون اتخاذ کرده اند، که توضیح می دهد که چگونه شرکت های چینی حتی برنامه های تولید را زودتر از موعد مقرر پیش می برند. انجام می دهند. از سوی دیگر، عملیات تولیدی در هند با آن سرعت پیش نمی‌رود و یکی از مهندسان اپل می‌گوید هیچ احساس فوریتی وجود ندارد.

به گفته MacRumors، اپل ظاهرا بر روی یک برنامه بلند مدت برای بهبود مهارت های تولید خود در هند متمرکز است. به گفته چهار نفری که می گویند نزدیک به اپل هستند، این شرکت طراحان و مهندسان محصول را از کالیفرنیا و چین به کارخانه هایی در جنوب هند فرستاده است تا نیروی کار محلی را آموزش دهند و به راه اندازی عملیات تولید کمک کنند.

در سال 2017، اپل شروع به تولید مدل های پایه مانند آیفون SE در هند کرد. سال گذشته، این شرکت به طور قابل توجهی تولید خود را در هند گسترش داد و برخی از مدل های آیفون 14 را در این کشور ساخت.

گفته می شود که تاتا قصد دارد در آینده به یک تامین کننده خدمات کامل برای اپل تبدیل شود و در حال مذاکره برای خرید کارخانه مونتاژ آیفون Wistron در کارناتاکا است. بنابراین، برنامه های بلندمدت اپل برای تنوع بخشیدن به زنجیره تامین جهانی این شرکت همچنان ادامه دارد.